8 tipů na společenské hry pro školní děti

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 29.7.2020

Tento týden přináším slíbený článek o společenských hrách pro děti školou povinné. I v tomto věku je hra velmi důležitá – skrze ni můžete podporovat fantazii dětí, jejich představivost, logické myšlení, verbální dovednosti aj. Nezanedbatelný je také společně strávený čas, který pomáhá utužovat rodinné vazby.

Karetní hry nezklamou

Mezi naše nejoblíbenější hry patří hra Dixit. Tato hra se stala v roce 2010 dokonce hrou roku a za nás skutečně oprávněně. Jedná se o karetní hru, která zaujme již na první pohled – karty jsou nádherně ilustrované. Vždy jsou pojaty velmi originálně, aby podněcovaly fantazii hráčů, kteří na základě obdržených karet vymýšlí vlastní příběh.

Na podobném principu je založena také karetní hra Bla bla bla, kde je doporučený věk hráčů 7+. Také zde půjde o vyprávění vlastního příběhu, který hráč vymýšlí podle daných karet.

Pobaví i procvičí postřeh

Ve chvíli, kdy budete vybírat hru, která pobaví a přitom samotná hra netrvá až tak dlouho, sáhněte po postřehových hrách. Těch je na trhu velká řada. Velmi oblíbená řada V kostce, která byla určena spíše pro mladší hráče, má konečně ,,sourozence“ – řadu Pod lupou, která je určena hráčům od 6 let.

Hra je velmi variabilní, rychlá, snadná na pochopení – navíc skladná, takže snadno přibalíte na cesty. Vybírat můžete mezi Pod lupou – Prázdniny a Pod lupou -V divočině. Pokud se rozhodnete zakoupit hru přímo v e-shopu Knihy Dobrovský, můžete využít také dopravu zdarma či cashback Tipli, který vrací zpět procenta z každého nákupu.

Djeco jako záruka kvality

Jsem velkým příznivcem hraček a her Djeco. Tato francouzská firma nabízí velmi kvalitní didaktické hračky, originální kreativní sady či nápadité hry, které jistě zaujmou každé dítě. Proto mi to nedá a také zde doporučím hry Djeco, které by Vás mohly potěšit.

Díky hře Kavárna mimozemšťanů se stanete číšníkem v kavárně s netradičními hosty. Každý hráč musí obsadit část restaurace správnými mimozemšťany, posadit je k jejich přátelům a správným pokrmům. Tato hra prověří Váš postřeh a pobaví celou rodinu. Vhodná je pro děti od 7 let.

Druhá hra – Lesní dobrodružství – je zaměřena na taktiku a spíše než o rychlost půjde o logické myšlení. Úkolem je postavit co nejdelší cestu v korunách stromů. Komu se to povede, vyhrává. Hru můžete zakoupit za příjemnou cenu 290 Kč. V případě, že ke hře ještě něco přikoupíte a překročíte částku 1 990 Kč, získáte od Skibi dopravu zdarma.

Pro milovníky strategických her

Zaujmout by mohla i strategická hra Diamantový les. V popisu najdete informaci, že je vhodná pro hráče již od 5 let. Mohla by se tedy stát první hrou, která předškolní dítě uvede do světa strategických her.

Každý hráč prochází, během hry, temným lesem, který musí prozkoumat políčko po políčku. Číhat zde ale mohou různá nebezpeční jako jsou bažiny, rarášci apod. Cílem je najít 4 barevné diamanty, které Vám zaručí vítězství.

Náročnější strategickou hrou je Pravěk, od známé značky Albi. Byla vydána již v roce 2004, ale úspěch slaví do dnešního dne a stále patří mezi oblíbené produkty. Všichni hráči začínají jako prostí lovci, kteří si postupně osvojují různé technologie. Vyhrává ten, který jako první rozšíří svůj klan do požadované velikosti.

Mohlo by se zdát, že se jedná o hru složitou. Od začátku je ale tvůrci koncipována jako hra rodinná, tedy vhodná také pro děti.

 

Na závěr mě napadá ještě jeden důležitý smysl hry a důvod, proč se svými dětmi hry hrát. Díky hrám učíme děti radovat se z vítězství, ale také přijímat prohry. Připravujeme je tak vlastně na skutečný život!

Hrajte si a užívejte krásné prázdninové dny 🙂

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *