6 tipů na kvalitní magnetické hry a stavebnice pro děti

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 13.2.2020

Pokud přemýšlíte, jaký dárek koupit svému dítku například k narozeninám, doporučuji popřemýšlet o magnetické stavebnici či podobných hrách. Tyto produkty jsou, v současné době, velkým hitem a musím říci, že právem.  Pro děti jsou něčím novým, neokoukaným – pro mě, jako rodiče, je důležité, že se jedná o smysluplnou hračku, která pomáhá rozvíjet fantazii, představivost, motoriku atd.

 

Sady pro nejmenší

Nabídka je dnes skutečně široká, já osobně bych upřednostnila osvědčené výrobce. Mezi ty patří například výrobce SmartMax. Tato firma nabízí magnetické stavebnice pro děti již od jednoho roku. Pokud máte dítě, které má rádo zvířátka a vyhledává především tuto tématiku, určitě bych zkusila objednat Moje první zvířátka SmartMax. Vybírat lze ze dvou variant – zvířátka z farmy a ze Safari.

Princip je zcela jednoduchý. Přední a zadní díl zvířátka musí dítě spojit magnetickou tyčkou. Procvičí si tak nejen zvířátka, ale také motoriku – v pozdějším věku lze využít při učení barev.

Pokud budete nakupovat přes uvedený odkaz z e-shopu Agátin svět, doporučuji registraci k odběru newsletteru. Získáte tak slevu od Agátin svět na Váš první nákup. V případě, že jste již tuto možnost vyčerpali, zkuste zadat heslo ,,4444“. Před Vánoci jsem díky němu nakoupila s 10% slevou. Na stránkách tuto informaci nenajdete, ale ještě nedávno na mě tato informace ,,vyběhla“ na internetu. Třeba bude kód stále aktivní a nakoupíte tak výhodněji.

 

Magnetický vláček pro děti od 1 roku

Můj syn je od malička zaměřený na auta, traktory, vláčky… Na doporučení mé kamarádky jsme k Vánocům zakoupili sadu pro nejmenší – Můj první vláček se zvířátky a už dva měsíce je to u nás TOP hračka. V roce a půl syn vymýšlí různé varianty, jak lze vláčky pospojovat. Vybírat může z několika barevných vagonů, lokomotivy – jako spojovací části slouží magnetické tyčky či koule.

Stavebnice je zcela bezpečná, všechny díly jsou velké (přizpůsobené věku) – nehrozí tedy vdechnutí a dítěti se s jednotlivými částmi velmi dobře manipuluje.

 

Magnetická kuličková dráha

Nechtěla jsem, aby článek vyzněl jako propagace značky SmartMax, proto jsem původně nechtěla tento produkt do článku zařadit. Protože se mi ale nepodařilo najít obdobný produkt, doporučím pro předškolní děti opět stavebnici od stejné značky.

Jedná se o kuličkovou dráhu SmartMax, která v sobě spojuje prvky magnetické stavebnice a kuličkové dráhy. Sada Mega kuličková dráha obsahuje 71 ks komponentů, které mohou děti použít při sestavování své dráhy. Sada je vhodná pro děti od 2 let, určitě si s ní ale vyhrají i děti předškolní, které jsou již schopné vymyslet skutečně zajímavé cesty.

Velkým pozitivem, které jsem ještě nezmínila, je, že se děti seznamují se základy fyziky hravou formou. Již 18-ti měsíční syn pochopil, že se některé magnetky přitahují a jiné odpuzují. Rozdělujeme tak magnety na ty, které se spolu kamarádí a nekamarádí. U 4-leté dcery jsme se již zabývali více důvody a vysvětlili aspoň základní principy.

 

Široká nabídka od MAGFORMERS

Ve školkách se často setkávám s magnetickou stavebnicí MAGFORMERS. Tato značka nabízí velké množství produktů, takže si můžete vybrat přesně to, co by vyhovovalo Vašemu dítěti. Zakoupit je možné hotovou sadu nebo si pořídit jednotlivé dílky a vymyslet si sami, co byste rádi vytvořili.

V nabídce naleznete základní tvary jako čtverce, trojúhelníky, ale také oblouky či pětiúhelníky. Můžete si tak jednotlivé menší sady dokupovat dle finančních možností nebo podle toho, o co byste rádi svou sadu obohatili.

Mnohé může odradit vyšší pořizovací cena. Ze zkušenosti můžu ale říci, že se jedná o skutečně kvalitní výrobky, které vydrží každodenní používání. Je tedy velká pravděpodobnost, že si Vaše dítě se stavebnicí vyhraje a ještě ji pak za příznivou cenu prodáte, pokud už bude dítě starší a bude mít jiné zájmy.

 

Magnetické stavebnice pro děti školou povinné

Abych nezapomněla i na děti školou povinné, přidávám tip na sadu Geomag Mechanics. Díky této stavebnici může Vaše dítě vytvořit již složitější a dokonce pohyblivé modely. Na produktu najdete informaci, že se jedná o hračku vhodnou od 7 let. Horní hranici bych se nebála uvést 99+, neboť si myslím, že si s ní vyhrají i mnozí rodiče a prarodiče.

Velké množství her od Geomag najdete, mimo jiné, na stránkách Mall.cz. Pokud Vás tedy produkty, uvedené značky, zaujaly, můžete se zde seznámit s širší nabídkou.

Krásné únorové dny (třeba při hře s magnetickými stavebnicemi) přeje

Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *