9 tipů na vánoční dárky pro předškoláky

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 11.12.2019

Pokud si lámete hlavu, co pořídit za vánoční dárek pro předškoláka, přináším pár tipů, které by Vás mohly inspirovat. Jsem velkým příznivcem dětských stavebnic, které pomáhají dětem rozvíjet logické myšlení, představivost, motoriku aj.

Na trhu je dnes takových stavebnic opravdu velké množství, takže si můžete vybrat dle toho, co od stavebnice očekáváte a podle preferencí a schopností dítěte. Více než podle věku, který je uvedený na obalu, bych vybírala dle toho, co vím, že dítě zvládne a pokud máte pocit, že by si vyhrálo i se stavebnicí pro starší děti, určitě se nebojte ji pořídit. Právě díky novým podnětům a výzvám pomáháte svému dítěti růst.

 

SEVA je stále aktuální

Velmi mile jsem byla překvapena, že se dá stále pořídit stavebnice SEVA, která mě provázela celé mé dětství. S bráchou jsme si s ní opravdu vyhráli a myslím, že zaujme i dnešní děti. Vybírat můžete z několika sad, určených pro děti ve věku 3 – 6 let, za poměrně příznivé ceny. V e-shopu Wiky hračky můžete navíc zakoupit všechny sady o něco levněji, a to pokud se stanete členem Věrnostního klubu.

Za akční cenu lze momentálně koupit také Dívčí SEVU, kde dominují holčičí  barvy a lze z ní postavit nábytek pro panenky nebo třeba kočárek.

 

Stavebnice pro malé konstruktéry

Stejně jako SEVA se, až do dnešní doby, udržela na trhu také stavebnice Merkur, která je jistě krásným dárkem pro všechny malé konstruktéry. Opět můžete využít Wiky věrnostní ceny a nakoupit všechny sestavy o něco levněji.

Pokud si nejste jisti, zda není tato stavebnice příliš složitá, zkuste na začátek zakoupit hru TOTUM Malý konstruktér. Jedná se o stavebnici na podobném principu, nicméně působí jednodušším dojmem. Osobní zkušenost nemám, ale zdá se, že by jednotlivé části mohly být větší než v Merkuru.

 

Tipy pro tvořivé děti

Pokud máte doma spíše umělce než technika, zkuste mu pořídit Interaktivní magickou tabuli 3D. Díky této tabulce obrázky Vašich dětí doslova ožijí – za pomoci 3D brýlí, které jsou součástí balení. Plastový povrch tabulky, na který se kreslí, lze utírat utěrkou, takže je možné používat opakovaně.

Úplně náhodou jsem narazila na kreativní Hry s propisotem a okamžitě jsem musela dceři také jednu pořídit. Součástí jsou 3 podkladové obrázky a 90 protlačovacích menších obrázků. Děti si tak mohou vytvořit příběhy zcela dle své fantazie. Navíc! Sada s propisotem – víly je tak povedená, že můžete posléze použít třeba jako dekoraci do dětského pokoje.

Pro kluky je určitě vhodná např. Sada – doprava, ale v nabídce e-shopu je více variant této hry, takže si každý může vybrat tu pravou pro své dítě.

 

Pro rodinné chvilky se společenskou hrou

Nyní něco pro milovníky společenských her. I s předškolními dětmi si již můžete udělat příjemnou herní chvilku a zahrát si některou z nabízených společenských her. Velmi dobru zkušenost mám s Albi produktem V kostce! Tuto hru zakoupíte v několika variantách, pro předškolní děti je ovšem nejvhodnější sada Moje první obrázky. Úkolem je zapamatovat si, z vybraného obrázku, co nejvíce detailů tak, abychom posléze byli schopni odpovědět na položené otázky. Skvěle tak trénujeme pozornost, paměť a vlastně také obecné povědomí.

Velmi také doporučuji hru Paměť 3D. Jedná se o postřehovou hru, díky které dítě trénuje paměť, rozvíjí prostorovou představivost a zároveň si může procvičit barvy. Cílem hry je zapamatovat si určitý barevný vzor a následně ho stejně sestavit z barevných kostiček. Vítězí ten hráč, který dokáže nasbírat nejvíc žetonů.

 

Snad vás některý z tipů zaujal a již nyní přemýšlím o dalším, vánočně laděném, článku, který vám přinesu příští týden.

Příjemné adventní dny

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *