6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 18.8.2021

Dnes bychom rádi přinesli tipy na dětské postele, které jsou nejen funkční, ale také velmi pěkně designově řešené. Vybrat správnou postel, pro své ratolesti, není úplně snadný úkol, proto přidáme také několik rad, na co při nákupu postele myslet.

 1. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Postel jako útočiště pro dítě

  Při výběru postele je nutné přemýšlet o tom, pro jak staré dítě postel kupujeme. Pokud se chystáte pořídit první velkou postel, do které dítě přechází z postýlky, je dobré mít na paměti, že bychom měli dítěti vytvořit útulný prostor, ve kterém se bude cítit dobře. Pro děti je pocit bezpečí velmi důležitý. I proto se staly oblíbenými tzv. domečkové postele. Dítěti zde můžete vytvořit jeho vlastní království – je možné doplnit různými světelnými řetězy, baldachýny, závěsnými hračkami apod.

  Dětská postel KARLONIE se jistě může stát útočištěm každého dítěte. Tvar domečku doplňují vyvýšené rámy, které mají zvýšit bezpečnost při spánku. Postel lze zakoupit v oblíbené bílé barvě, která se hodí téměř ke všemu, konstrukce je z borovicového dřeva.

 2. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Krásná, ale i praktická domečková postel

  U domečkových postelí ještě zůstaneme. Hned na začátku bychom se měli zajímat o to, jak je postel vysoká? Mnoho rodičů kupuje postel s myšlenkou, že vydrží dítěti nejlépe do puberty. Bohužel můžeme brzy přijít na to, že díky vysoké posteli není schopno dítě samostatně fungovat.

  Pokud byste byli rádi, aby dítě zvládalo důležité úkony samo – jako chodit na WC, pro pití atd., je potřeba, aby z postele samo slezlo a mohlo se zase vrátit. Výška postele může mít vliv i na psychiku dítěte. Určitě se bude cítit více v bezpečí, když bude vědět, že může bez problémů slézt z postele a přijít za vámi, kdyby se bálo nebo mělo zlé sny.

  Pro menší děti je výbornou variantou domečková postel YOGI, která je konstruovaná tak, že je matrace pouze několik centimetrů nad zemí. Dítě si tak může do postele zalézt samo již od několika měsíců. Zároveň si zde může vytvořit hrací a čtenářský koutek během dne.

 3. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Postel se zábranou a úložným prostorem

  Dbejte na bezpečnost dítěte v průběhu spánku! Mnohé děti mají velmi živé sny, během noci se vyrovnávají s tím, co zažily během dne a výsledkem může být neklidný spánek. Pokud víte, že takové dítě máte, určitě doporučujeme popřemýšlet o zakoupení postele se zábranou.

  Dětská postel MARINELLA je vyrobena z masivní borovice. Vyvýšená je nejen v čele a u nohou, ale také po stranách. Díky tomu si můžete být jisti, že bude Vaše dítě chráněno proti pádu. Výhodou je také využití volného prostoru pod postelí – součástí je praktický šuplík pro uschování lůžkovin či jiných potřebných věcí.

 4. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Roztomilý obrázek jistě potěší

  Typově podobná je i postel FILIP, která je navíc doplněna obrázkem z vnější strany čela postele. Vybírat můžete z několika variant: dívčích i chlapeckých. Oproti jiným postelím, kde je nutné dokoupit rošt i matraci, nabízí FILIP v ceně vše řečené. Za příznivou cenu tak dostanete kompletní postel, kterou stačí jen postavit na potřebné místo.

  Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná pouze o designový prvek, může to být právě tento obrázek, díky kterému se dítě bude cítit v postýlce příjemně a usnadní mu to přechod do samostatné velké postele. Ačkoliv je výsledné rozhodnutí vždy na rodičích, není od věci o výběru postele s dítětem mluvit, povídat si o jeho představách nové postýlky. Můžete tak předejít zklamání na obou stranách.

 5. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Vneste do pokojíčku barvy

  Zatím jsme nabízeli tipy na postele ve střízlivějších barvách, které jsou univerzální a hodí se téměř všude. Pokud je váš vkus trochu jiný a chcete své děti obklopit barvami, určitě doporučujeme prozkoumat postele řady PINOKIO. V nabídce je skutečně široká nabídka barevných provedení, díky čemuž můžete vybrat tu, která je vašemu dítěti nejbližší.

  Postel je z borovicového masivu, opatřena vysokými čely a postranicí chránicí dítě před pádem z postele. V ceně je opět rošt i matrace. Kompletní postel tak můžete pořídit za velmi příznivou cenu.

 6. 6 tipů + rady, jak vybrat dětskou postel | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Vyvýšená postel s psacím stolem

  Velmi důležitá je také kompozice dětského pokojíčku. Mnoho rodin se potýká s omezeným prostorem a řeší, jak nejlépe uspořádat vše potřebné. Řešením mohou být postele s většími úložnými prostory než je obvyklé. Na trhu najdeme postele, které jsou velmi dobře vyřešené a jsou určeny nejen ke spánku, ale také úschově všeho potřebného.

  Zajímavé řešení přináší vyvýšená postel s psacím stolem. Díky kolečkům lze stůl přemisťovat, součástí jsou také drobné úložné prostory.

Na závěr shrneme body, na které je potřeba, při nákupu postele, myslet:

 • z jakého je postel materiálu – u dětí určitě upřednostněte materiály jako dřevo, lamino, kov (jsou mnohem praktičtější na údržbu než postele čalouněné),
 • jaký rozměr bude ideální – kratší postel může působit útulnějším dojmem, na druhou stranu chce dítě často usínat s rodiči, což může být u délky postele 140 cm trochu problematické,
 • jak vysokou postel může mít vaše dítě, aby z ní samo slezlo,
 • je potřeba zábrana nebo jste přesvědčeni, že dítě zvládne spát bez ní,
 • je potřeba, aby byl součástí úložný prostor?

Až budete mít zodpovězeny všechny otázky, můžete začít řešit vzhled postýlky – barvu, typ apod. I když u nás dospělých často převládá praktičnost, zkuste se chvilku dívat na postel dětskýma očima. Snažte se skloubit představu dospělého s představou dítěte a vytvořte pro dítě ten správný bezpečný prostor, který bude jen jeho a bude se v něm cítit dobře.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *