Připravte se na Halloween

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 8.10.2019

Protože se blíží Halloween, rozhodla jsem se sepsat pár tipů, které byste mohli využít ať už svátek slavíte nebo ne.

Co je Halloween?

Halloween se slaví 31. října, především v anglicky mluvících zemích.

V tento den se děti převlékají do strašidelných kostýmů a chodí od domu k domu s tradičním pořekadlem: ,,Koledu, nebo vám něco provedu“. U nás se nejedná o tradiční svátek, ale velké oblibě se se těší například osvětlené vydlabané dýně, které jsou typickou halloweenskou dekorací. Dalo by se říci, že v mnohých rodinách, se dlabání dýní stává tradiční podzimní zábavou, na kterou se těší nejen děti.

Kde sehnat halloweenské kostýmy či masky

Halloween je vnímaný jako zpestření také v mnohých českých školkách, školách, kroužcích, kde se konají strašidelné stezky odvahy, karnevaly, noční přespávání apod. Rok od roku přibývá také halloweenských průvodů. Pokud se i vy chystáte do podobné akce zapojit a hodil by se vám nějaký kostým, prohlédněte si nabídku e-shopu 4kids. Najdete zde velké množství dětských kostýmů, hraček a dekorací, které se jistě budou hodit. Navíc! Všechny kostýmy zakoupíte s akční slevou 4kids.

Pokud nechcete kupovat celý kostým, určitě si projděte sortiment tohoto papírnictví. Výběr je opravdu široký, takže si jistě vybere každý nějakou masku či dekoraci. Pokud se Vám nechce investovat ani do jedné z nabízených možností, vidím další alternativu ve využití barev na obličej. Pokud jste aspoň trochu zruční, můžete vykouzlit masku přesně dle svých představ a navíc můžete barvy dále použít například při nějaké oslavě či jiné příležitosti jako příjemné zpestření.

Při výběru barev bych ovšem byla obezřetná a zakoupila opravdu kvalitní barvy, které se nebudete bát nanést na citlivou pokožku svých dětí. Například obličejové barvy Djeco velmi pěkně kryjí, jsou syté a přitom jsou k dětské pokožce šetrné. V e-shopu lze vybírat z více palet barev, díky čemuž můžete zakoupit tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

Halloweenské tvoření

Ať chceme nebo ne, Halloween již není svátkem neznámým a přesto, že ho v rodině nijak neslavíme, už i malá dcera ví, že něco takového je. Protože se ptá, zajímá se, tak ho využívám aspoň jako inspiraci pro další aktivity, kterými si zpestřujeme své podzimní dny.

Pokud nejste zrovna kreativní typy a přesto byste také se svými dětmi rádi něco tematického vytvořili, zkuste se inspirovat například v knize Strašidelný Halloween. Najdete zde velké množství nápadů za příjemných 98 Kč.

Menší děti zaujme Halloween Magic Paintig Book. Jedná se o vodní omalovánky s velmi povedenými obrázky. Na internetu je možné shlédnout i videa, kde je vidět, že po namočení mají obrázky krásné syté barvy, takže nevyhodíte peníze jako v případě mnoha jiných vodních omalovánek, kde po namočení nepoznáte rozdíl.

Pokud si Vaše dítě zrovna prochází ,,samolepkovým obdobím“, určitě ho potěšíte samolepkami s tématem Halloweenu. Můžete tak vytvořit obrázky zcela dle své fantazie, vymýšlet si různé příběhy apod. Sešit Little First Stickers Halloween obsahuje na 300 samolepek, měl by vám tedy na nějakou chvilku vydržet.

Upečte si tematické cukroví

Jako poslední tipy jsem vybrala různá tematická vykrajována, tvořítka, formy aj., díky kterým si můžete užít příjemné rodinné chvíle při přípravě a následné konzumaci perníčků, sušenek a dalších pochutin, které zvládnete společnými silami vytvořit. K dostání jsou například povedená vykrajovátka Tescoma. Pokud si nevěříte, že zvládnete posléze cukroví obstojně nazdobit, dejte raději přednost těmto halloweenským vykrajovátkům, kde je již obrázek naznačený a po upečení není zdobení potřeba. Pokud objednáte rychle, můžete zakoupit s akční slevou Lunzo.

Na výsledku ale až tak nezáleží. To nejdůležitější jsou společné chvíle, které můžete se svou rodinou strávit v příjemné kreativní atmosféře.

Užívejte říjnové dny a za týden se přihlásím s dalším článkem

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *