Kam v Praze na levný oběd? 6 tipů, kde se dobře najíte

Petr Novák
Zveřejněno 4.2.2022

Každý, kdo se v Praze pravidelně pohybuje ví, že najít místo, kde se dobře a levně najíst není snadné. Proto vám přinášíme několik tipů na restaurace/ jídelny, ve kterých vaří skvěle a ještě v nich neutratíte celou výplatu!

Pro některá místa nám byl inspirací YouTube kanál Kluci z Prahy, kterému tímto děkujeme!

 1. Pizzerie Donna

  Tuto Pizzerii najdete přímo v centru, na Praze 1 v ulici Veleslavínova. Pizzerie nabízí polední menu, ve kterém seženete hlavní jídlo i za 120 Kč. Navíc mají i výborné polívky (29 Kč).

  Nenechte se zmást. I přesto, že se jedná o Pizzerii, najdete v ní i česká jídla, jako například segedínský guláš s knedlíkem.

 2. Restaurace U Pravdů

  I tuto restauraci najdete na Praze 1, tentokrát v ulici Žitná. Tato restaurace se specializuje převážně na českou klasiku. V poledním menu si dáte hlavní jídlo i s polévkou za 160 Kč. Samotné polévky pak pořídíte do 40 Kč.

 3. Jídelna Světozor

  Ve Vodičkově ulici nenajdete jenom cukrárnu Světozor, ale i jídelnu, která nabízí nekonečný výběr různých jídel. Na výběr budete mít z bezmasých i masitých jídel. Polévka a zákusek je samozřejmostí. Poměr cena- porce je velmi dobrá. Za 120 korun se pořádně najíte. Například lívance si můžete užít za 12 Kč.

  Pozor, v jídelně neberou karty, a tak si nachystejte hotovost.

 4. Fastfoody

  Samozřejmě, občas nás zachraňují fastfoody, obzvlášť, když potřebujeme něco rychlého jen tak do ruky.

  Rádi bychom vám doporučili pár řetězců, u kterých se dá ušetřit. Jedním z nich je McDonald. Pokud jste student a máte kartičku ISIC, je pro vás přichytáno několik slev, například na velké menu za 110 Kč.  I bez ISICA lze ušetřit a to kupónky. Stačí si pořídit McDonald aplikaci a sledovat novinky.

  Velmi kvalitním fastfoodem je Bageterie Boulevard. Bageterie nabízí několik druhů baget, vyhlášené brambory a výborné polévky. Ty můžete kombinovat společně s bagetou ve velkém menu. Nebo si vyberte něco z jejich studentské nabídky. Například malou bagetu, patáty a čaj koupíte jen za 100 Kč. Každý den je také vybrána bageta, která je levnější než obvykle. Aktuality můžete sledovat na jejich stránkách. 

  I KFC má slevy pro studenty. Například dva Twistery za cenu jednoho (od 99 Kč).

 5. Mincovna

  Přímo na Staroměstském náměstí se nachází restaurace Mincovna. Pokud byste řekli, že ceny zde budou hlavně kvůli turistům vysoké, opak je pravdou. V poledním menu najdete jídlo max. za 150 korun. Navíc budete mít u oběda výhled na chloubu celé Prahy.

 6. Restaurant Repre

  Restaurace se nachází v ulici Na Příkopech. Denní menu se zde pohybuje okolo 150 Kč. Vyberete si minimálně z osmi jídel. Na své si přijdou milovníci zdravé kuchyně, vegetariáni, ale i všichni, kteří nepohrdnou českou klasikou. Navíc se můžete v tomto počasí ohřát svařákem za nižší cenu – 60 Kč.

Komentáře
 • kp kp napsal:

  Velice tristní přehled. Skutečná situace je přeci jenom o něco lepší, nežli článek uvádí. Přesto je i tak spíše smutná. Bohužel teplá jídla v pozdních odpoledních hodinách, (brzké večeře,) i stravování o víkendech je téměř beznadějné.

 • bd bd napsal:

  Prikladam jeste no-stop jidelnu na Andelu, bajecne misto bez ohledu na denni nebo noci dobu https://www.jidelnanamarjance.cz/praha/jidelni-listek/ 🙂

 • Hana Novotná Hana Novotná napsal:

  Dobře a levně se najíte v OC Štěrboholy, restaurace Globus.

 • Napište komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *