8 tipů na velikonoční pečení s dětmi

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 3.4.2020

Velikonoce se rychle blíží a ačkoliv je zcela zřejmé, že se letos tradičních oslav nedočkáme, neznamená to, že nemůžeme strávit příjemné velikonoční dny v úzkém rodinném kruhu a vytvořit společně příjemnou atmosféru.

Kromě přípravy velikonoční výzdoby, zdobení vajíček apod., máme také velmi rádi pečení různých dobrot, kterými, v normální situaci, obdarováváme koledníky nebo si prostě připravíme něco dobrého pro sebe.

Velikonoční beránek by neměl chybět

Na velikonočním stole vždy nesmí chybět beránek, kterého jistě zvládne každá hospodyňka, a to i ta méně zdatná. Pokud jste příznivci spíše tradičnějších keramických forem, můžete si je zakoupit v e-shopu Orion domácí potřeby. Zde najdete, kromě oblíbeného beránka, také formu zajíčka za velmi příznivou cenu 199 Kč.

Při nákupu nad 999 Kč ušetříte navíc na poštovném – po překročení stanovené částky nebude automaticky kalkulováno.

O něco větší výběr forem najdete v e-shopu 4Home. Zde můžete vybírat hned z několika forem beránka –  keramických, od známých značek, ale také forem silikonových či plechových. Znám hodně příznivců silikonových forem, já osobně jsem jim ovšem moc na chuť nepřišla. Zkoušela jsem péct přímo beránka, v silikonové formě od poměrně uznávané značky, a měla jsem co dělat, abych beránka do trouby a ven dopravila celého. Negativně tedy hodnotím především horší manipulaci, keramické formy za mě určitě vedou.

I e-shop 4Home nabízí možnosti, jak na Vašem nákupu ušetřit. Využít můžete akční slevy, dopravu zdarma při nákupu nad 1 000 Kč či cashback Tipli 3,5 %.

Perníčky nejen na Vánoce

Dcera je perníčková, a tak jsme začali péct perníky při různých příležitostech, nejen na Vánoce. Pokud to máte také tak,zkuste si zakoupit velikonoční vykrajovátka Tescoma. Jsou vyrobena z odolného plastu, vhodné jsou i do myčky, což řada maminek jistě ocení. Je pravda, že jsou z nich menší perníčky, ale zase jsou opravdu roztomilé a Vaše děti si určitě užijí spoustu zábavy u jejich zdobení.

Když už jsem narazila na téma zdobení, zkuste si prohlédnout stránky Svět cukrářů. Právě zde můžete najít spoustu materiálu a inspirace. My s dcerou se vždy ,,vyřádíme“ na nákupu cukrového zdobení, kterého zde najdete opravdu velké množství. Můžete se tak předzásobit na různé příležitosti a poté oslňovat svými cukrářskými výtvory.

Tipy na velikonoční razítka na sušenky

Přiznám se, že doma úplně neholdujeme pečení sušenek. Pokud máte ale nějaký opravdu dobrý recept, zkusila bych popřemýšlet o nákupu velikonočních razítek na sušenky. Kamarádka má a výsledek vypadá moc pěkně. Zručnější maminky mohou zkusit vybarvit obrázky, po upečení, obarvenou bílkovou polevou. Poté stačí hezky zabalit a krásnou pozornost máte hotovou za poměrně málo peněz.

Zakoupit lze i vytlačovací razítka, která lze v různých jarních akcích zakoupit za mimořádně nízké ceny. Možná by na začátek úplně stačila, abyste viděli, zda se u vás v rodině osvědčí, než do razítek investujete více peněz.

Co takhle zkusit domácí pralinky?

Můj poslední tip bude na formu velikonočních vajíček. Využít můžete na běžné pečení – my využíváme např. těsto na bábovku a díky formě máme hned pocit, že máme něco speciálního. Skvěle lze využít také na přípravu domácích pralinek. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli, ale láká vás vyzkoušet, určitě neváhejte! Na internetu najdete velké množství receptů a po první přípravě zjistíte, že pralinky zvládne v podstatě každý.

Důležitý je výběr správné formy (nejlépe silikonové), vysokoprocentní čokolády – aspoň 70 % a poslední věcí, na kterou byste si měli dát pozor, je nechat pralinky pořádně zatuhnout, aby šly krásně vyndat a zachovaly svůj tvar.

Ačkoliv se nacházíme v nelehké situaci, věřme, že bude zase lépe a snažme se užít všechny rodinné chvíle. Třeba to je hlavní smysl toho všeho – abychom si opět začali vážit věcí, které nám už přišly samozřejmé.

Hodně síly všem!

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *