5 tipů, jak vybrat rošt do postele

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 17.9.2021

V minulém příspěvku jsme se snažili dát několik tipů, na co myslet při výběru matrace. Dnes navazujeme tématem souvisejícím a poskytneme několik rad, jak vybrat správný rošt právě pro Vás. Pokud navštívíte jakoukoliv kamennou prodejnu a budete se s prodejcem radit o novém roštu, jistě bude klást důraz na jeho kvalitu, a to i za cenu vyšší ceny.

Ačkoliv byste mohli mít pocit, že se jedná o pouhý prodejní tah a pokud jste již investovali do kvalitní matrace, není nutné kupovat také kvalitní rošt, jste bohužel na omylu. Teprve s kvalitním roštem podpoříte všechny vlastnosti zvolené matrace, navíc je prokázáno, že díky správně zvolenému roštu můžete výrazně prodloužit životnost matrace. Z tohoto pohledu je tedy jednoznačné, že se investice do roštu vyplatí.

 1. 5 tipů, jak vybrat rošt do postele | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Laťové či lamelové rošty?

  Základní dělení roštů je na: pevné, polohovací a motorové. Pevné rošty potom dále dělíme na rošty laťové a lamelové. Pod matrace s pružinovým či taštičkovým jádrem se doporučují rošty laťové.

  Rošty lamelové se potom doporučují pod matrace se studenou či línou pěnou. Skládají se z dřevěných či syntetických lamel, které jsou do rámu zasazeny pod určitým úhlem. Počet lamel se může lišit – doporučuje se nejméně 28 lamel, které by od sebe měly být vzdálené 4-5 cm.

  Nepolohovatelný lamelový rošt, který je určen na běžné spaní, se dá pořídit za velmi příznivé ceny. Například Základní rošt Primaflex pořídíte již od 1 495 Kč.

 2. 5 tipů, jak vybrat rošt do postele | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Polohovatelný rošt udělá velkou službu

  Osobám, které mají zdravotní problémy, může být užitečným pomocníkem lamelový rošt polohovatelný. Polohovat lze část pod nohama a hlavou, díky čemuž si může uživatel nastavit ideální polohu ke spánku či relaxaci. Manipulace je velmi snadná díky textilním popruhům na obou stranách roštu.

  Ručně polohavatelný rošt DUOSTAR můžete nejen polohovat, ale také nastavit vhodnou tuhost v oblasti beder a střední části lůžka. Tento rošt je také vhodný pro všechny, u nichž převažuje, při spánku, poloha na boku. Díky změkčení lamel, v oblasti ramene, docílíte správné opory páteře i v této poloze.

 3. Možnost polohování motorovými rošty

  Polohovatelné rošty lze polohovat ručně, ale také pomocí motoru. Motorové rošty si tak nastavuje uživatel pouhým stiskem tlačítka. U tohoto typu je již investice o něco větší, proto využívají především lidé se sníženou hybností nebo starší lidé, kteří by mohli mít problém s ručním polohováním.

  Motorový rošt DUOSTAR je tvořen 28 lamelami  v 5 anatomických zónách , které jsou uloženy ve dvojitých kaučukových pouzdrech, a díky tomu velmi dobře reagují na zátěž těla v různých částech lůžka.

 4. 5 tipů, jak vybrat rošt do postele | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Počet lamel jako důležitý ukazatel

  U lamelových roštů jsme nezmínili ještě jeden důležitý fakt. Minimální počet lamel by měl být 28. Pokud si chcete zajistit ještě větší komfort, poohlédněte se po roštech, které mají lamel 48. Díky velkému počtu úzkých lamel reaguje rošt velmi dobře na veškeré změny poloh při spánku a pomůže Vám tak zajistit maximální pohodlí.

  Polohovatelný lamelový rošt TRIOFLEX nabízí vše zmíněné. Ve střední části najdete 12 výztuh, díky čemuž můžete přizpůsobit tuhost, v této oblasti, přímo Vám na míru. Plusem je také přídavná lišta podél roštu, která má zabraňovat deformaci okrajů matrace.

 5. 5 tipů, jak vybrat rošt do postele | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Maximální komfort

  Na závěr jsme si nechali skutečnou ,,třešničku na dortu”. Na trhu již dnes najdete také segmentové rošty. Ty jsou tvořeny nezávislými segmenty.

  Rošt TEMPUR Premium Flex 500 nabízí nejlepší přizpůsobení tlaku těla na trhu. Každý segment je možné nastavit individuálně, díky čemuž si můžete navolit výši tuhosti pro každou část těla. Díky velmi kvalitním materiálům, které byly na výrobu zvoleny, vyniká vysokou odolností a životností.

  Díky samostatně prodejných nohám je možné používat i samostatně s matrací, bez postele.

  Výběr roštu není snadná záležitost. Pokud si ale dopředu ujasníte, co od roštu očekáváte a využijete naše tipy a rady, jistě nebude zakoupení správného roštu až tak složité.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *