4 tipy na aktivity pro děti: Kniha Fingerprint a vodní omalovánky

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 22.10.2019

Již začátkem září jsem se snažila přidat pár tipů na produkty, které by mohly podpořit imunitu Vašich dětí. Většině dětí se ale, přes veškerou snahu, nějaké to nachlazení nevyhne. A to ještě nic není! Pokud se Vaše dítě potýká s některou dětskou nemocí jako jsou neštovice, příušnice aj., musíte se připravit, že budete muset své dítě zabavit doma i několik týdnů. Pro tyto případy jsem připravila pár tipů na kreativní činnosti, při kterých by se Vaše děti nemusely nudit.

Tvořivé knihy Fingerprint

Již delší dobu pokukuji po knihách Fingerprint. Jedná o tvořivé knížky, kdy si děti tvoří obrázky obtisknutím prstů pomocí prstových barev a následným domalováním detailů obrázku. Pokud máte starší děti, zvládnou již celé obrázky vytvořit sami, u menších dětí vypomůže některý z rodičů a myslím, že si tak může užít kreativní chvilku nejen dítě.

Pokud o titulech víte a zatím Vás vždy odradila cena, doporučuji zakoupit nyní. Momentálně lze využít akční slevy a nakoupit tak knížky výrazně levněji. V nabídce je hned několik variant, proto se nezapomeňte podívat na celou nabídku. Na internetu lze nalézt také vida, která Vám pomohou udělat si lepší představu o obsahu. S největší slevou – 46 % – zakoupíte titul Fingerprint Activities. Protože se blíží zima  a Vánoce, upozorním ještě na knížku Fingerprint Activities Christmas, která by mohla posloužit i jako pěkný vánoční dárek.

Menší děti zabavíte vodními malovánkami

Pokud si myslíte, že je Vaše dítko na tuto aktivitu ještě malé, zkuste ho zabavit například vodními omalovánkami. Neznám, ve svém okolí, dítě, které by nezaujaly. Dcera zkoušela čárat vodou po omalovánce již krátce po první roce a ještě ve třech letech si k omalovánkám ráda sedla a vybarvovala. O oblíbenosti svědčí i to, že na trhu najdete velké množství vodních omalovánek, drtivá většina  je ale bohužel velmi nekvalitních a s dcerou jsme byly často nemile překvapeny, že barvy po přemalování vodou nejsou skoro vidět. Ze své zkušenosti určitě doporučuji vodní omalovánky z AliExpressu. Lze vybírat z více variant, takže můžete vybrat motivy pro holčičky nebo naopak pro chlapce, všechny varianty zakoupíte za velmi příznivé ceny a navíc je obrázek krásně barevný a vydrží opakované používání.

Pokud ovšem spěcháte a vodní omalovánky byste chtěli mít doma dříve než při zaslání z AliExpressu, zkuste objednat třeba tuto sadu vodních omalovánek, která také patří k těm povedenějším. Nyní dokonce zakoupíte s akční slevou.

Klasické omalovánky jinak

Mám tu ale tipy i pro příznivce klasických omalovánek. Někdy stačí maličkost a z obyčejné věci se může stát něco neobyčejného. To je , dle mého názoru, případ nekonečných omalovánek. Stačilo vytisknout opravdu dlouhé omalovánky, které dokážou zachytit rozsáhlý příběh a děti dokážete okamžitě zaujmout, i když přicházíte s naprosto běžnou věcí. Velkou výhodu spatřuji také v tom, že může vybarvovat zároveň několik dětí nebo třeba rovnou celá rodina. Můžete tak strávit příjemné rodinné chvilky – děti se zabaví a vy si můžete vybarvováním odpočinout a zarelaxovat po náročném dni. My máme tyto Nekonečné omalovánky – Město, ale lze zakoupit i jiná témata.

Ještě s větším vylepšením přichází tzv. Pop-up omalovánky. V podstatě se jedná o omalovány s 3D efektem. Dítě tak čeká do samého konce, jak bude výsledný obrázek vypadat. Opět lze vybírat z více druhů, začít můžete oblíbenou a ověřenou značkou Djeco.

Aktivity pro starší děti

Přemýšlela jsem, jaké tipy bych moha dát rodičům starších dětí. Přeci jen se pohybuji zatím v předškolních aktivitách a nemám tedy takovou zkušenost. Kamarádka mi před nějakou dobou vychvalovala Origami skládačky. Buď můžete zkoušet poskládat nějaké základní tvary dle návodů na internetu nebo je možné zakoupit předtištěné sady, které jsou tématicky zaměřené a vzhledově velmi povedené, takže lze výsledek použít zároveň jako dekoraci. Zaujala mě například Origami skládačka Draci, která by se mohla chlapcům hodně líbit.

Velkým hitem je také malování pískem, které můžete zkusit již s menšími dětmi. Z mé zkušenosti bych ale viděla jako aktivitu vhodnou spíše pro děti cca 6 +. V tomto věku již děti dokáží sami vytvořit krásné pískové obrázky, které jistě potěší každého. Třeba sada Lesní palouk je neskutečně povedená a už nyní se těším až dcera povyroste a zkusíme spolu tyto obrázky pískem vybarvit.

Nechci strašit, ale Vánoce se blíží, tak už se poohlížím po zajímavých tipech na vánoční dárky pro různé věkové kategorie. Zatím užívejte krásné barevné podzimní dny a příští týden se opět ozvu 🙂

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *