5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 7.7.2021

Pokud jste romantická duše a láká Vás zařídit svůj domov v oblíbeném provensálském stylu, přinášíme pár tipů, jak svůj interiér vybavit. Nábytek v duchu Provence má působit čistým elegantním dojmem, ovšem ne předraženým. Celý styl vychází z francouzského venkova, proto by měly dominovat přírodní materiály, světlé barvy, květinová výzdoba.

Velmi dobře působí staré dekorace, na kterých je vidět, že si nesou již nějaký svůj příběh. Stejně tak se nebojte použít nábytek, který vypadá, že už něco pamatuje.

 1. 5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Prostorná šedo-bílá komoda se čtyřmi zásuvkami

  Pokud patříte mezi domácí kutily, můžete se pokusit zrestaurovat starší kus nábytku. Vytvoříte tak originální kousek, který se může stát skutečným skvostem Vašeho domova. Kdo se obává výsledku a netroufá si jít touto cestou, nemusí vůbec zoufat. V dnešní době již zakoupíte krásné nové vybavení, které je v naprostém souladu s myšlenkou provensálského stylu.

  Krásným příkladem je praktická a zároveň elegantní komoda, která je vyrobena v nadčasové bílé barvě v kombinaci se šedou. Vnitřní prostory poslouží pro uschování potřebných věcí, zatímco horní desku můžete využít pro umístění oblíbených předmětů, které pomohou podtrhnout Vámi vybraný styl.

 2. 5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Vitrína ve světle šedém provedení

  Stejně tak jsou oblíbené komody a skříně s policovými díly, kam můžete vystavit dekorační předměty. Pokud patříte mezi praktičtější jedince, můžete police využít pro uschování potřebných věcí v různých koších a krabicích z přírodních materiálů.

  Vitrína Apollo je součástí uceleného praktického programu. Pokud se Vám tento typ nábytku líbí, můžete si vybavit celou místnost v jednotném stylu.

 3. 5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Pohodlný ušák v romantickém bílé provedení se vzorem růží

  Oblast Provence je provoněná rozmanitými květinami. Proto je i provensálský styl charakteristický květinovými dekoracemi, tapetami či rostlinnými aranžemi. Velmi pěkně působí také jídelní židle nebo křesla s květinovým motivem. Opět by měly dominovat světlejší barvy, většinou převažují tóny světle modré, fialové a žluté.

  Látkový ušák s květy je doplněn bílýma dřevěnýma nohama z buku. Můžete využít v kombinaci s jednobarevnou sedačkou. Vytvoříte tak velmi zajímavý kontrast, který jistě každého upoutá.

 4. 5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Jídelní stůl v dekoru přírodního dřeva

  Nebojte se kombinovat! Ačkoliv,u tohoto stylu, jasně vede bílý nábytek a pod názvem PROVENCE naleznete v našich e-shopech zpravidla nábytek světlé barvy, nic nezkazíte ani kombinací s přírodním dřevem. Klasický dřevěný stůl se může stát dominantou Vašeho domova a v kombinaci s bílým nábytkem velmi pěkně vynikne. Zkombinovat můžete opět se židlemi s květnovým motivem nebo jednoduchými dřevěnými židlemi, které ozvláštníte podsedákem v barvě, která je Vám blízká a bude se hodit ke zbytku interiéru.

  Jídelní stůl CORONA je vyroben z masivní borovice v medovém odstínu. Součástí programu jsou také jídelní židle, skříně, komody a další nábytek.

 5. 5 tipů na zajímavý nábytek ve stylu Provence | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Povlak na polštář s provensálskými motivy

  Vybírání nábytku je dlouhotrvající proces, který stojí spoustu času a energie. Ani po rozestavění vytoužených kusů nábytku ale není zabydlování u konce a možná přichází část ještě důležitější. Dotvoření atmosféry domova pomocí různých dekorací a osobních předmětů. Do stylu Provence se skvěle hodí různé kovové konvičky, svícny, staré květináče, bedýnky, košíky či rozmanité rostlinné aranže. Čas věnujte také výběru bytového textilu, jako jsou povlaky na polštáře, závěsy či utěrky.

  Bavlněný povlak na polštář PROVENCE MONTERA lze zakoupit v rozměru 40 x 40 cm. Pokud zvažujete vybavit také ložnici v provensálském duchu, v e-shopu můžete zakoupit i povlečení se stejným motivem.

Ať už si vyberete jakýkoliv styl, ve kterém byste svůj domov rádi zařídili, mějte na paměti, že nevytváříte interiér pro krásnou fotku. Nejdůležitější je, aby jste se vy i vaše rodina cítili příjemně a souzněli s atmosférou celého domu či bytu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.