6 tipů na stylový koupelnový nábytek

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 14.7.2021

Pokud se chystáte na rekonstrukci staré koupelny nebo zařizujete koupelnu zcela novou, přinášíme pár tipů, které by Vám mohly při jejím plánování pomoci.

Dbejte na praktičnost!

Na začátku je vždy dobré promyslet, co od koupelny vlastně čekáte. Má být pouze místem učeným k hygieně, pro někoho relaxaci, nebo má plnit i funkci úložnou? Pokud nemáte další místnost, kde můžete ukládat např. čistící prostředky, ručníky, hygienické potřeby aj., je dobré, již při plánování koupelny, počítat s tím, že je potřeba zařídit dostatečné úložné prostory.

 1. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Skříňka pod umyvadlo s bambusovými dvířky

  Velmi oblíbené jsou skříňky pod umyvadlo, které splní funkci praktickou, ale také estetickou. Nabídka je skutečně široká. Úplně základní dělení je na skříňky šuplíkové a klasické skříňky s dvířky.

  Skříňka WHITE SANDS patří mezi bestsellery. Jemná bílá skříňka v kombinaci s přírodním bambusem působí velmi stylově a jistě zapadne do každé koupelny, kterou budete ladit do přírodních tónů.

 2. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Koupelnová skříňka pod umyvadlo se dvěma šuplíky

  Z praktického hlediska určitě doporučujeme skříňky šuplíkové. Stává se, že zákazníci upřednostní dvířkovou skříň především z finančních důvodů. Fakt je ale ten, že se šuplíky se lépe manipuluje, velkým plusem je také přehlednost. Za nás se tedy vyplatí počkat, našetřit si potřebné finance a vybírat z rozmanité nabídky šuplíkových skříněk.

  Za pomocí organizérů potom můžete uspořádat veškeré kosmetické pomůcky, ale i další potřebné věci, na jedno místo a budete je mít vždy po ruce.

  Součástí koupelnové skříňky Naturel Vario Dekor jsou dvě zásuvky. Čelo zásuvek je vyrobeno z oblíbeného dekoru Dub bardolio, vrchní a boční část skříňky je bílá. V e-shopu naleznete skříňku v několika rozměrech, můžete si tak zvolit nejvhodnější variantu právě do vaší koupelny.

 3. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Bambusový regál do koupelny

  Pokud nejste úplně omezeni místem a můžete si dovolit umístit vedle umyvadla skříňku či regál, určitě toho využijte. Momentálně jsou dřevěné regály velmi oblíbené. Nejen, že je lze pořídit za poměrně nízké ceny, zároveň působí vzdušným přirozeným dojmem, což řada zákazníků vyhledává.

  V e-shopu můžete zakoupit bambusový regál se třemi či čtyřmi policemi. Díky nižší nosnosti je dobré regály využít např. pro uložení bytového textilu či kosmetických pomůcek. V případě, že plánujete ukládat i těžší věci, doporučujeme zakoupit spíše koupelnovou skříň.

 4. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Závěsná koupelnová skříň se systémem soft close

  Nejen vyšší nosnost, ale také větší praktičnost – to jsou důvody, proč bychom doporučili zakoupení závěsné koupelnové skříňky. Ač působí dřevěný regál, na pohled, velmi příjemně, udržet vystavené věci bez prachu stojí poměrně hodně času a energie. Zavřená skříňka je z tohoto důvodu mnohem vhodnější. Stejně tak oceníte závěsnou skříň při vytírání, kdy se pod ní velmi lehce dostanete jakýmkoliv mopem. Za nás je to tedy jasná volba.

  Bílá lesklá skříňka LUNA WHITE je navíc kouskem, který se hodí snad do každé koupelny. Uvnitř naleznete 2 police z tvrzeného skla a 1 z melaminu. Dvířka lze namontovat na levou i pravou stranu.

 5. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Dřevěný koupelnový nábytek COUNTRY

  Je zřejmé, že koupelnový nábytek je nejvíce zatěžovaným nábytkem v domácnosti. Musí se vyrovnávat s působením vody a vlhkosti, čemuž se v koupelně nelze vyhnout. Před koupí bychom si proto měli vždy zjistit, jak je vybraný nábytek ošetřený a to nejen zvenčí, ale také zevnitř.

  Pokud dojde ke kvalitnímu ošetření, nemusíme se bát umístit do koupelny ani dřevěný nábytek, který vyhledává stále více zákazníků.

  Koupelnová sestava COUNTRY velmi pěkně doplní koupelny venkovského stylu. Dominovat by měly přírodní materiály i barvy. V kombinaci s cihlami a dlažbou barev terakota, hnědá, koňak či krémová můžete vytvořit krásnou originální koupelnu, ve které se bude cítit příjemně každý návštěvník.

 6. 6 tipů na stylový koupelnový nábytek | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Dřevěná protiskluzová předložka do koupelny

  Pokud máte rádi přirozené materiály, ale na dřevěný nábytek si přeci jen netroufáte, pokuste se vytvořit kompromis. Koupelnu s jednoduchým nábytkem můžete dotvořit, dle svých představ, pomocí různých doplňků a bytového textilu.

  Dřevěné police, dřevěná rohož před vanu či sprchový kout, přírodní košíky nebo třeba kelímek na kartáčky – to všem pomůže dát Vaší koupelně přírodní ráz.

  Protiskluzová předložka KLERA je vyrobena z přírodního lakovaného bambusu. Moderní design a snadná údržba jsou velkou předností produktu. Využít lze do koupelny, sauny či wellness.

Výběr koupelnového nábytku není radno podcenit. Proto si zjistěte všechny dostupné informace, zajímejte se o způsob ošetření, jakým způsobem jsou uzavřeny hrany, kterými vniká do nábytku nejvíce vlhkosti atd. V případě, že nejsou informace dostatečné, neváhejte prodejce kontaktovat. Správně zvolený nábytek může sloužit velmi dlouhou dobu.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *