8 tipů na dětské přilby a další cyklo doplňky

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 13.5.2020

Jako dnešní téma jsem si zvolila Výběr cyklistické helmy pro děti a tipy na výrobky s příznivým poměrem kvalita/cena. Dnes lze cyklistickou helmu zakoupit velmi snadno a rychle. Jako sezónní zboží najdete dokonce v řadě obchodních řetězců. Ve chvíli, kdy se ale začnete o výběr více zajímat, zjistíte, že zakoupení dětské helmy není až tak snadné.

Vzhled by neměl být rozhodující

Vybírat můžete z nepřeberného množství barev a motivů, které mají za cíl dítě zaujmout. Jedná se ovšem jen o estetickou záležitost, proto by neměl být vzhled hlavním rozhodovacím kritériem. Designově zajímavé helmy nabízí např. e-shop Patro, kde najdete několik variant 3D crazy helem ve tvaru zvířete.

Zde ovšem budete platit především za vzhled, protože se jedná o základní model přileb. Stejné vlastnosti a výrobní materiál tak najdete i u modelů o polovinu levnějších.

Kvalitní i krásná

Někdy se ovšem může podařit sehnat krásnou helmu s dobrými vlastnostmi. Nyní dám tip na helmu pro milovnice všech koníků, poníků apod. Dětská helma Lucky  46-50 cm zaujme jistě všechny holčičky krásným obrázkem, rodiče by potom mohlo potěšit, že je přilba vyráběna technologií in-mold. Tzn., že je, při výrobě, vstřikována expandovaná polystyrenová pěna do tvrdé plastové skořepiny. Touto technologií jsou vyráběny kvalitnější helmy, ty levnější, ale méně kvalitní, jsou ,,lepené“.

Navíc je možné uvedenou přilbu pořídit za příznivých 649 Kč. Ušetřit můžete také díky dopravě zdarma, při splnění daného limitu, či získat slevu Bikero na první nákup za přihlášení k odběru newsletteru.

Kritérium č. 1 – správná velikost

Opravdu důležité je zvolit správnou velikost. Ve chvíli, kdy koupíte dítěti drahou kvalitní helmu, ale nebude mu pořádně sedět, nemají vynaložené peníze žádný význam. Při pádu se totiž může stát, že nebude plnit potřebný účel.

Jak poznat, že helma sedí správně? Dítě by mělo mít, po nasazení, přilbu ve vodorovné pozici. Zasahovat by měla cca do poloviny čela. Pokud by byla zaklopená spíše dozadu a celé čelo tak bylo odhalené, jde o jasný signál, že velikost nebyla vybrána správně.

Zvolení špatné velikosti hrozí především při nákupech přes e-shopy. Proto je mi velmi sympatické, že Insportline nabízí výměnu velikosti zcela zdarma. Pro rychlejší orientaci doporučuji nastavení filtru ,,Velikost“ v levé části obrazovky. Velmi rychle tak bude zobrazena nabídka helem pro potřebný obvod hlavy.

I hmotnost rozhoduje

Při nákupu je také dobré dbát na hmotnost helmy. Čím lehčí, tím samozřejmě lepší. Vždyť může mít dítě helmu na hlavě i několik hodin. Velmi detailně a přehledně zpracované parametry dětských helem najdete v e-shopu Kola Radotín. Můžete si tak porovnat hmotnost hlavních kandidátů na nákup.

Je pravda, že zde nenajdete helmy pod 500 Kč. Pokud je tedy pro Vás jedním z hlavních kritérií cena, zde možná nepořídíte. Je to ovšem tím, že i ty nejlevnější helmy jsou vyráběny zmíněnou in-mold technologií. Samozřejmostí je také ochranná síťka proti hmyzu.

Mezi cyklisty je dobře známá a oblíbená značka SCOTT. Od této značky můžete zakoupit skutečně špičkové helmy pro malé bikery. Zde se již ale pohybujeme kolem 1 000 Kč.

Další potřebná výbava malého cyklisty

Nejen helma je dnes povinnou výbavou malého cyklisty. Proto nezapomeňte kola svých dětí opatřit také potřebným osvětlením. I zde je nabídka široká – pro nejmenší lze zvolit některý z dětských motivů, které dítě jistě potěší a svůj účel také splní.

Od věci není ani zakoupení zvonku či klaksonu, kterým bude dítě moci upozornit chodce či ostatní cyklisty, že jede. Velký výběr zvonků za velmi nízkou cenu najdete na stránkách AliExpressu. Ačkoliv bychom mohli vést diskuzi o kvalitě zboží, obávám se, že v mnohých obchodech najdete totožné zboží za mnohem vyšší cenu.

 

A jeden tip na závěr… Zkuste si zjistit, zda nelze čerpat příspěvek na nákup dětské přilby u Vaší zdravotní pojišťovny. Například Vojenská pojišťovna nově tuto možnost zavedla a v blízké době se chystáme využít 🙂 Je možné, že lze využít také u jiných pojišťoven.

Šťastný výběr a mnoho kilometrů bez pádů!

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *