7 tipů, jak podpořit hubnutí

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 8.1.2020

Přemýšlela jsem, jakým tématem začít nový rok. Nakonec jsem se nechala inspirovat děním kolem sebe – zjistila jsem, že se často řeší téma hubnutí a zdravý životní styl obecně. Ačkoliv nejsem úplně příznivec novoročních předsevzetí, která člověk často stejně nenaplní, chápu, že po vánočních svátcích, kdy si člověk dopřává, často přichází myšlenky na to, že bychom chtěli více času a energie věnovat svému zdraví, hubnutí a obecně zdravému životnímu stylu.

Ve svém článku se budu proto věnovat především produktům, které by měly podpořit Vaše redukční snahy. Mnohé mají i další přínosy pro Vaše tělo, takže určitě stojí jejich nákup za zvážení.

 

Matcha Tea jako pomocník při hubnutí

Již nějakou dobu jsem přemýšlela o nákupu Matcha Tea. Nakonec jsme si s manželem zakoupili větší zásobu k Vánocům a musím říci, že jsem nadšená. Prášek Matcha Tea má rozmanité využití, kompletní informace najdete na stránkách e-shopu. My jsme zatím vyzkoušeli jen studenou variantu, kdy prášek zalijete vodou s trochou jablečného moštu, přidáte citron či limetku a led. Na popíjení během dne je tento nápoj naprosto ideální.

Navíc! Pravidelné pití Matcha Tea pomáhá zrychlovat metabolismus – výrobce uvádí, že dokonce o 30 – 40 %. E-shop nabízí více variant balení, my si zakoupili variantu Bio Matcha Tea Hamony, která obsahuje 30 ks jednotlivých porcí. Můžete si tak nápoj snadno připravit kdekoliv mimo domov, také cenově vyjde velmi příznivě.

 

Poslouží také Acai Berry

Pozitivní ohlasy mám také na užívání produktu Acai Berry. Acai je silný antioxidant, který pomáhá se spalováním tuků a může tak podpořit Vaše redukční záměry. Tuto superpotravinu můžete zakoupit v různých formách – nejčastěji najdete ve formě tablet nebo jako Acai prášek, který můžete využít různým způsobem.

Acai prášek lze přidávat do různých pokrmů a ozvláštnit tak svůj jídelníček. Pokud si na internetu necháte vyhledat recepty s Acai práškem, jistě vás něco zaujme.

 

Zelené potraviny či tzv. superpotraviny

Mezi superpotraviny jsou často zařazovány také tzv. zelené potraviny. Mezi ty patří například Mladý ječmen, který je plný vitaminů, ale také draslíku, hořčíku, železa, enzymů, vlákniny aj. Právě vláknina by měla podpořit vaše hubnutí.

Někomu ovšem může vadit specifická chuť ječmenu, která mnohé odradí. Pokud vydržíte, určitě si po nějaké době zvyknete a možná si nakonec i pochutnáte. Pokud by pro vás ovšem byla chuť ječmenu nepřekonatelná, je možné zakoupit čistou vlákninu, která také splní svůj účel a přitom nemá žádnou výraznou chuť.

Tato vláknina je 100% přírodní, získaná ze semen indického jitrocele. S vodou výrazně nabobtná – svůj objem může zvětšit až 60x. Vzniklý gel působí blahodárně na trávicí trakt, zlepšuje vyprazdňování atd. Také vyvolává pocit nasycení, díky čemuž je vláknina vhodná i pro snižování váhy.

Pokud se pro užívání vlákniny rozhodnete, mějte na paměti, že je nutné dodržovat pravidelný a dostatečný pitný režim!

 

Čím ještě podpořit hubnutí

Další zelenou potravinou, která se stala při redukčních dietách velmi oblíbenou, je Spirulina. Ta zlepšuje celkovou vitalitu, podporuje imunitní systém, přispívá k udržení normální hladiny cukru v krvi a také pomáhá udržet kontrolu nad svou tělesnou váhou.

Vybírat můžete z velkého množství variant – od různých výrobců, počtu tablet či cenového rozpětí. Zde bych ovšem kladla důraz na to, že je potřeba orientovat se spíše podle kvality než podle ceny.

 

Na závěr přináším tip na poměrně chutný TOPVET bylinný čaj Lymforegen, který je možné popíjet během dne. Nejen, že tak podpoříte pitný režim, ale ještě uděláte něco pro svůj lymfatický systém, na který působí příznivě byliny obsažené v čaji. Navíc je za velmi příznivou cenu, takže se nemusíte bát velkého výdaje pro případ, že by Vás čaj nezaujal.

 

Přeji hodně vůle, abyste dokázali naplnit svá očekávání a předsevzetí, ať už jsou jakákoliv!

Příští týden se opět ozvu s novým článkem

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *