8 tipů na dárky pro děti ve věku 2+

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 4.12.2019

Tento týden bych ráda přinesla další tipy na dárky pro děti, a to ve věku od dvou let. Každé dítě je jiné a je potřeba mít na paměti, že doporučený věk, na hračkách, je orientační. Jsou děti, které zvládnou různé skládačky, puzzle apod. mnohem dříve a naopak jsou tříleté děti, které mají problém složit obrázek, kde je uveden věk 2+.

Důležité je ovšem dětem nabízet nové podněty, učit je stále něco nového, nabízet jim hračky, které se zprvu mohou jevit jako složité. Díky opakování se dětem činnost zautomatizuje nebo časem pochopí princip, na kterém hračka funguje. Tím svému dítěti pomáháme posouvat se dál.

S dominem si děti vyhrají dlouho

Fajn hračkou je například domino. Je jasné, že dítě okamžitě nepochopí princip hry. My jsme si ale Domino, mezi oblíbené hračky, zařadili již kolem 1. roku. Ukazovali jsme si jednotlivá zvířátka, později jsme hledali stejné obrázky a skládali je do řady. Po čase už byla dcera schopná pochopit, jak se dílky řadí za sebe a jak se domino hraje. Řekla bych, že ,,za málo peněz můžete mít hodně muziky“, neboť se jedná o hračku s dlouhodobým využitím.

Povedené Domino – Farma nabízí značka Djeco, která přišla navíc s vylepšením. Na jedné straně najdete obrázky domácích zvířat, na druhé potom různé počty puntíků, díky čemuž můžete hru využít i v době, kdy se děti budou seznamovat s počty.

Podporujte logické myšlení dětí

Věk 2+ je vhodný také k tomu, abyste své dítě začali seznamovat se skládáním puzzle. Díky skládání se děti učí chápat vztah mezi částí a celkem, ale také rozvíjí jemnou motoriku, pozornost, paměť a logické myšlení.

Od věci není také zakoupení puzzle, které zároveň plní funkci vzdělávací. U dcery slavilo velký úspěch puzzle Duo – Pelíšky. Děti si tak procvičí základní zvířátka a navíc se naučí, kde většinou přebývají. Firma Djeco nabízí více variant Puzzle Duo, vybrat si tak můžete nejvhodnější a nejzajímavější sadu pro vaše dítě.

Procvičení barev hrou

Pokud byste rádi, svému dítěti, pořídili hračku, která mu pomůže osvojit si základní barvy, určitě doporučuji mozaiku Quercetti Pixel Junior Basic. Součástí sady je 8 vzorových obrázků a 40 knoflíků v 6 základních barvách. Dítě si potom pomocí knoflíků dotváří vybraný obrázek.

Plastové knoflíky jsou vyrobeny z kvalitního plastu, nemusíte mít tedy obavu, že by je děti mohly snadno poškodit či zničit. Momentálně lze mozaiku zakoupit s 20% akční slevou na Mall.cz.

Kouzelné čtení ALBI

Kouzelné čtení ALBI již několikrát získalo ocenění hračka roku. Mezi rodiči je velmi oblíbená a musím říci, že oprávněně. Velkou výhodou je, že v nabídce naleznete široký výběr titulů pro děti školou povinné, předškoláky, ale také ty nejmenší. Pokud se domníváte, že by Vaše dítě již obsluhu tužky zvládlo, určitě neváhejte a pořiďte i nějakou vhodnou knížku.

Nejmenším dětem jsou určeny Básničky z lesa, určitě by se líbily také Zpívánky 1, které je ale před Vánoci poměrně obtížné sehnat. Zkusit to ale můžete. Nedávno také vyšla nová řada Miniknih ,,Povolání“, které děti seznamují s různými profesemi.

Velmi povedená je také Minikniha Denní činnosti. Zde strávíte jeden den se sourozenci Honzíkem a Barborkou a projdete s nimi všechny základní úkony, které během dne stihnou. Všechny činnosti také doprovází krásná písnička, která děti jistě zaujme.

Dřevěná vláčkodráha nezklame

Přemýšlela jsem, jakou hračku zvolit jako poslední. Na trhu je přeci jen tolik krásných produktů. Nakonec jsem se rozhodla doporučit dřevěnou vláčkodráhu. Máme kolem sebe hodně dětí, které vláčkodráhu vlastní a neznám žádné, které by si s ní nehrálo.

Pokud uvažujete o tom, že byste své ratolesti také pořídili první dřevěnou vláčkodráhu, podívejte se např. do e-shopu Mraky hraček. Najdete zde poměrně velké množství komponentů, oblíbené a ověřené značky Brio, za velmi příznivé ceny. Namátkou jsem vybrala několik položek, jejichž cenu jsem porovnala přes vyhledávač Heuréka a ve všech případech patřil zvolený produkt mezi nejlevnější.

 

I když patří, pro rodiče, předvánoční čas k těm náročnějším obdobím v roce, snažte si i tak najít chvilku, zastavit se a užít si krásnou atmosféru Adventu.

Mějte se krásně a za týden se budu těšit s dalšími tipy na dárky

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *