7 tipů na zajímavé encyklopedie pro předškolní děti

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 11.3.2020

Dnes přináším tipy na knížky pro všechny zvídavé předškolní děti. Pokud máte dítě, které se zajímá o věci kolem sebe, pokládá Vám různé otázky, rádo získává nové informace atd., určitě je dobré pořídit mu nějaké encyklopedie, vhodné pro jeho věk, kde se může mnoho nového dozvědět. Díky obrázkům si také lépe dokáže představit věci, o kterých si povídáte a které ho zajímají.

 

Nová Encyklopedie k Albi tužce

Už nějakou dobu je velmi oblíbenou hračkou Albi tužka, která se několikrát stala dokonce Hračkou roku. Pokud ji doma ještě nemáte, určitě zvažte její nákup. Mnohé může odradit cena samotné tužky. Jedná se ovšem o investici dlouhodobou, neboť dokupovat budete už jen knihy – dle věku dítěte a momentálního zaměření.

Výhodné je poohlédnout se po Startovní sadě, ve které najdete Albi tužku a jednu vybranou knihu. Můžete tak na svém nákupu výhodně ušetřit. O Albi tužce se zmiňuji i z toho důvodu, že byla nedávno vydaná nová knížka, která se jmenuje Encyklopedie pro školáky. Hodí se nám tak k tématu dnešního článku. Jedná se o interaktivní knihu, která provede čtenáře 17 různými kapitolami. Ačkoliv již v názvu najdete, že je určená především školním dětem, některé základní informace by mohly zaujmout již děti předškolní.

Pokud se rozhodnete uvedenou knížku zakoupit, určitě doporučuji využít uvedený odkaz. Právě v e-shopu BookTook nakoupíte encyklopedii za velmi výhodnou cenu, v porovnání s jinými obchody.

 

Otázky o přírodě – kde najít odpověď?

Pro mnoho rodičů může být oříškem odpovědět na otázky  týkající se dění kolem nás. Skvělým pomocníkem je série nakladatelství Svojtka Moje první otázky. Najdete zde tituly jako: Co je to sníh?, Odkud přichází déšť?, Co je to spánek? atd.

Jedná se o povedené knížky, které pomohou dítěti zodpovědět základní otázky, týkající se daného problému. Vše je bohatě doplněno ilustracemi a navíc jsou využita oblíbená odklápěcí okénka, která dětem knížku ještě o něco víc ozvláštní.

Nedá mi to a přidám ještě jeden tip k dané tématice. Titul Co se děje, když se děje počasí nabízí odpovědi na důležitou otázku: ,,Co se děje, když... mrzne, je bouřka, příliš prší atd. Vše je vysvětleno srozumitelně, jednotlivé stránky jsou velmi přehledné. Průvodkyní je rosnička Rozárka, která pomůže dětem projít celou knížkou. Zakoupit ji můžete, právě nyní, s 20% akční slevou – za velmi příznivých 199 Kč.

 

Knížka pro malé cestovatele

Nelehkým úkolem je také vysvětlit dětem, že naše vesnice, město, země, kontinent není jediným na světě. Otázky často padají, vysvětlení neuspokojuje, neboť je pro děti těžké si naši odpověď vůbec představit. Ulehčit může všem malým cestovatelům knížka Atlas světa pro děti.

Autoři se zde věnují každému kontinentu ve zvláštní kapitole. Součástí je vždy velká rozkládací mapa s bohatými ilustracemi, které mají napomoci dítěti seznámit se s danou oblastí. Najdete zde mnoho informací o rostlinách, které zde rostou, o zvířatech, která na daném kontinentu žijí, také o architektuře a mnoho dalších informací. V případě nákupu přes Agátin svět doporučuji vyzkoušet heslo ,,4444“. Po zadání slevového kódu by mělo dojít k odečtení 10% slevy.

 

Odpovědi na otázky o jídle

Přemýšlela jsem, jakou knížku doporučit na závěr. Vybírat je možno z velkého počtu titulů a mnoho z nich je opravdu povedených. Nakonec jsem vybrala Otázky a odpovědi o jídle. Jídlo nás provází po celý den a jistě není od věci, když si s dětmi v klidu sednete a najdete společně odpovědi na otázky typu ,,Jak vzniká čokoláda?“, ,,Proč je mrkev oranžová“ apod. Myslím, že knížka zaujme nejen děti, ale také mnoho dospělých, kteří se možná také dozví něco nového.

 

Ačkoliv jsou, pro nás dospělé, často neustálé otázky o všem – co dítě kolem vidí, co ho napadne… –  velmi únavné, je důležité vydržet 🙂 Pomáháte tak svému dítěti učit se, objevovat, zajímat se. Třeba se Vám navíc podaří strávit, u některé z těchto knížek, krásné společné chvíle, na které budete později rádi vzpomínat.

Tak zase za týden

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *