6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 12.7.2021

Jednoduchá elegance, čistota, praktičnost – to jsou hlavní znaky skandinávského stylu, který je u nás stále oblíbenější. V severních zemích je jasná snaha o maximální využití světla. Proto v interiéru převládají světlé barvy, které dokáží využít dopadající světlo a pokoje potom působí prosvětleně.

Pokud zvažujete vybavení svého bytu či domu, v tomto duchu, přinášíme několik tipů na krásné kousky za příznivé ceny.

 1. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Moderní obývací stěna do každého interiéru

  Pokud si budete chtít pořídit obývací stěnu ve skandinávském stylu, hledejte jednoduchost a nadčasovost. Námi vybraná obývací stěna JETA splňuje moderní svěží vzhled, zároveň nabízí řadu úložných prostor, které umožní uschování potřebných předmětů. Využít lze také pro vystavení různých dekorací, které pomohou doladit Váš interiér a podtrhnout vybraný styl bydlení.

  V e-shopu naleznete, mezi souvisejícími produkty, LED osvětlení. Popřemýšlejte, zda při jednom nákupu neobjednat také. Instalací do obývací stěny získáte jemné osvětlení, vhodné pro příjemné večery.

 2. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Dřevěná obývací stěna v dekoru dubu

  Bílý nábytek není podmínkou pro severský styl. Dalšími typickými znaky je využití dřeva, kovu, skla apod. Proto se nemusíte bát sáhnout ani po dřevěném nábytku světlejší barvy.

  Obývací stěna SKANDI naprosto splňuje vše řečené. Výhodou je variabilita jednotlivých kusů. Využití byste jistě našli nejen v obývacím pokoji, ale také ložnici, předsíni atd. Všechny kusy nábytku jsou opatřeny černými nožičkami, které jsou velmi praktické. Díky vyššímu umístění nad podlahou umožňují snadnější úklid pod nábytkem, což jistě každý ocení.

 3. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Vyvýšená postel z borovicového masivu

  Skandinávský styl bydlení je vhodný nejen do obývacích pokojů, často je využíván také při zařizování ložnice. I zde platí, že by měly být využity světlejší odstíny nábytku. Zároveň by neměl pokoj působit přeplácaným dojmem. Strohost v počtu nábytku i dekorací se zde cení. Ačkoliv by se z popisu mohlo zdát, že bude ložnice působit neútulným dojmem, opak je pravdou.

  Seveřani dokážou i z minima vybavení vykouzlit nádherné útulné prostory. Dodejte pokoji útulnost bytovými doplňky, kožešinou, kobercem či květináči a košíky v přírodních barvách. Uvidíte, že i zde bude platit heslo ,, méně je více”.

  Dominantou ložnice by vždy měla být postel. Krásná vyvýšená dřevěná postel je velmi dobrým základem pro ložnici Vašich snů. Borovicová postel ALENA toto jistě splňuje. Postel je dodávána v demontu, bez matrace. Každý si tak může zvolit matraci, která bude vyhovovat nejlépe.

 4. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Moderní čalouněná postel s vysokým čelem

  Velmi oblíbené jsou dnes také čalouněné postele, které působí útulným dojmem již samy o sobě. Námi vybraná postel Vanessa působí velmi komfortně, k zakoupení je v šedé barvě, která je pro Seveřany také velmi typická.

  E-shop nabízí možnost zakoupení nočních stolků, které jsou nejen ve stejné šedé barvě, ale navíc jsou potaženy stejnou látkou jako čelo postele. Ložnice tak bude působit kompaktním dojmem a při doladění vhodným nábytkem a doplňky můžete vytvořit krásnou místnost, která bude působit skutečně noblesně.

 5. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Stylová komoda ve třech barevných variantách

  Skandinávské komody, to je dnes již naprostá klasika. Zákazníci tyto komody vyhledávají pro jejich praktičnost a využitelnost snad v každém prostoru. Ať zvolíte téměř jakýkoliv styl, s těmito komodami vedle nesáhnete.

  Nábytkový program TYLER nabízí komody v různých rozměrech, díky čemuž můžete vybírat dle svých potřeb a možností. Vybírat lze ze tří osvědčených variant. V nabídce je nábytek bílé, šedé a černé barvy.

 6. 6 tipů na vybavení ve skandinávském stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Závěsná lampa Canyana se třemi zdroji

  Při vybavování jakékoliv místnosti nezapomeňte na svítidla. Správně zvolené osvětlení může dodat celé místnosti tu pravou atmosféru a podtrhnout vybraný styl. Pokud jste se snažili využívat skandinávské prvky, určitě byste měli sáhnout po kvalitním designovém osvětlení. Typické jsou drátěné lustry, využití přírodních materiálů, kontrast černé a bílé. Velmi stylově působí také samotné žárovky s filamentovým vláknem.

  Závěsné světlo LINDBY CANYANA je typickou ukázkou skandinávského osvětlení. Využití ratanu a černé barvy krásně vynikne nad barem či jídelním stolem.

Z nabízených fotografií je patrné, že jsme se nesnažili vytvořit galerii produktů, která by působila sladěným dojmem. Našim cílem bylo ukázat, že skandinávský styl skýtá mnoho možností a je jen na vás, které materiály a barvy budou dominovat. Nechte převládnout jednoduchost, světlé barvy a uvidíte, že vytvoříte krásný interiér v severském stylu, ve kterém se budete cítit dobře.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *