8 tipů, jak na dětskou rýmu

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 15.1.2020

Ačkoliv je letošní zima velmi netypická, klasické dětské nemoci, jako kašel, rýma apod., probíhají ve velkém. Pokud si i vy lámete hlavu, jak ještě napomoci vyléčení svého dítěte či byste rádi rýmě předcházeli, vyzkoušejte některé z produktů, které Vám v následujícím článku představím.

 

Základem je prevence

Prevence je důležitá! Proto je dobré, pokud děti začnou užívat vitamíny s předstihem, než přijde kritické období. Hodně kamarádek užívá Acerolu – jedná se o práškový extrakt z tropické třešně, která je bohatým zdrojem vitamínu C. Prášek lze přidat například do jogurtu či jakéhokoliv nápoje, takže děti ani nemusí vědět, že jí něco navíc, pokud by jim užívání dělalo problém.

I přes prevenci se ovšem stane, že se dítě nachladí. V tom případě bych doporučila MycoBaby dračí sirup. Sirup je složen z extraktů hub a bylinek. Vhodný je pro děti od 3 let. K nákupu v e-shopu získáte navíc dárek, využít lze také dopravu zdarma.

 

Zvlhčování nosní sliznice pomůže

Celá rodina jsme citliví na přetopené místnosti, tudíž k nám často přichází rýma po pobytu v takovém prostoru. Pokud to máte také tak, je velmi dobré preventivně zvlhčovat nosní sliznici. V podstatě se jedná o primární obranu před možnou infekcí. Na trhu je velké množství podobných produktů, my upřednostňujeme tradiční Vincentku Nosní sprej. Pro děti je potom možné zakoupit speciální produkt Vincentka nosní sprej Junior.

Velmi dobré recenze jsem slyšela také na produkty Stérimar. Tato značka nabízí poměrně širokou nabídku nosních sprejů, takže si každý může vybrat přesně dle svých potřeb. Zakoupit lze např. Stérimar Cu Nos náchylný k infekci. Tento produkt je obohacen o měď, která má antibakteriální a antivirové účinky. Navíc lze, nyní, zakoupit s akční slevou Benu.

 

Éterické oleje ničí viry a bakterie

Za poslední dobu jsem také přečetla několik článků o příznivém působení éterických olejů při nachlazení. Oleje lze využít rozmanitým způsobem – je možné mazat přímo na tělo, přidat do koupele nebo nakapat do aromalampy a nechat působit v místnostech, kde se pohybujete. Éterické oleje jsou známy svou schopností ničit viry a bakterie, proto můžete spojit příjemné s užitečným. Nejen, že budete mít krásně provoněný domov, ale ještě můžete zničit značné procento virů či bakterií, pomoci uvolnit ucpaný nos, zlepšit průběh nachlazení atd.

Velmi dobře dostupné a kvalitní produkty nabízí značka Salus (někdo možná zná spíše jako Saloos). Při nachlazení je výborný olej Eukalyptový či Citronella, silně protibakteriální je ale také třeba Skořice.

 

Kvalitní bylinné produkty

Již nějakou dobu používáme Tymiánový krém od značky Just. Doporučen nám byl paní doktorkou, která se momentálně věnuje homeopatii. Řešila jsem s ní naše časté rýmy a při té příležitosti mi byl nabídnut tento produkt. Mast se aplikuje na záda či hrudník, v malém množství několikrát denně. Příznivých účinků má mnoho, pro nás je důležité, že pomáhá při zahlenění a pomáhá s vykašláváním. Nevýhodou je, že je na internetu hůře sehnatelný, zakoupit lze především přes dodavatele.

Dříve byla stejná situace také s produkty Atok, které se už ale začaly více objevovat i v e-shopech. Poměrně lehce tak můžete pořídit Atok nosní olej, který zklidňuje pokožku nosu, pomáhá ji zklidňovat a regenerovat.

 

Tip pro odvážnější čtenáře

Na závěr přináším tip, který možná zaujme jen odvážnější čtenáře. Jedná se o Rhino Horn konvičku na výplach nosu. Po shlédnutí videí se může někdo zaleknout a přiznám se, že i já stále sbírám odvahu. Nicméně mám několik známých, kteří konvičku užívají a nemohou si tohoto pomocníka na ucpaný nos vynachválit.

V nabídce je typ určený pro dospělé, ale také speciálně upravená konvička pro děti, aby se jim s ní lépe manipulovalo. V charakteristice produktu najdete informace o tom, že jsou děti od 5 let schopné konvičku obsluhovat samy, šikovnější i dříve. Navíc se jedná o zboží s velmi dlouho životností, snadnou údržbou a to vše za velmi příznivou cenu.

 

Všem přeji, aby tyto produkty bylo zapotřebí co nejméně a když už, aby na vás skutečně zabíraly 🙂

Pěkné lednové dny!

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *