6 tipů na originální nábytek v Boho stylu

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 5.8.2021

V dnešním článku bychom chtěli přinést několik tipů na to, jak si zařídit bydlení v Boho stylu. Zkrácený název Boho vychází ze slova Bohémský, které označuje člověka nevázaného, nekonvenčního… Často se jedná o umělecky založené lidi.

Ačkoliv běžná společnost nemusí na bohémy a jejich styl života nahlížet vždy s pochopením, Boho styl se stává stále oblíbenějším a volí ho, při zařizování svého bydlení, stále více lidí.

 1. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Originální komoda se třemi šuplíky

  Styl bohémů v sobě nese originalitu. Neokoukané kousky nábytku, zajímavé dekorace, kombinace zdánlivě nekombinovatelného. Pokud se bojíte být až moc odlišní, jděte cestou zlatého středu. Vytvořte si bydlení v příjemných přírodních tónech, které doplníte jen několika stylovými kousky.

  Šuplíková komoda od značky KALUNE DESIGN jistě nadchne i člověka střízlivějšího. Zárověň svým designem pomůže vytvořit kreativní atmosféru v každé místnosti. Zajímavá je i cena, díky které si může komodu pořídit téměř každý.

 2. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Rozkládací sedací souprava v několika barevných variantách

  I u Boho stylu nic nezkazíte, když budete, při výběru sedací soupravy, volit jednoduchost. Sedačku v jemném tónu můžete doplnit zajímavými bytovými doplňky – vzorované polštáře, příjemné deky apod. Velmi snadno tak vytvoříte odpočinkový koutek, ve kterém bude příjemně nejen vám, ale i vaší rodině či přátelům.

  Sedací souprava REVO je univerzální a tudíž využitelná snad v každém interiéru. Vybírat můžete z několika barevných variant: béžová, hnědá, světle modrá, zelenkavá, cihlová. Tyto všechny barvy jsou v naprostém souladu s bohémským stylem, a díky více barevným variantám můžete krásně doladit s dalšími kusy nábytku.

 3. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Ratanové křeslo se hodí všude

  Pokud jste se nechali inspirovat a rozhodli se pořídit jednoduchou sedací soupravu v příjemných přírodních tónech, můžete si dovolit více experimentovat při volbě křesla. Zkuste tímto jedním kouskem doladit odpočinkový koutek, ale zároveň přinést originalitu. Do výběru můžete zařadit čalouněná vzorovaná křesla, ale také křesla z přírodních materiálů.

  Ratanové křeslo IKARO se jistě bude hodit ke každé barevné variantě sedací soupravy. Doplnit můžete originálním podsedákem, který sladíte s barvou pohovky nebo bytovým textilem, jehož vzor se bude v místnosti opakovat.

 4. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Masivní jídelní stůl pro společné chvíle

  Velkým trendem je v současnosti návrat k přírodě. Žijeme ve velmi rychlé době, která je orientovaná na výkon, což je pro mnohé velmi stresující. I proto stále více lidí vyhledává přírodu a její uklidňující vliv. Boho styl je o originalitě a nespoutanosti, ale také o vytvoření klidové atmosféry, které můžeme dosáhnout využitím přírodních materiálů.

  V tomto duchu doporučujeme vybírat také jídelní stůl, který je v mnohých rodinách skutečným centrem dění. Právě zde se často rodina sejde po náročném dni, aby strávila příjemné chvíle u jídla a společné komunikace. Jídelní masivní stůl MALMO je naprosto hoden být v centru těchto důležitých okamžiků. Stůl je vyroben z akátového dřeva s nerovnými hranami, což působí designově a zároveň mírně nekonvenčně.

  Aktuální cena v Möbelix

 5. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Závěsné křeslo nejen na zahradu

  V Boho domácnostech by se měl člověk v první řadě cítit příjemně a uvolněně, a to i za cenu nezvyklého uspořádání či využití nábytku, který byste v interiéru až tak nečekali. Velmi často se tak můžete v interiéru setkat s houpacími křesly, která mohou být zavěšena ze stropu, na trámu nebo i volně stojícími houpačkami.

  Závěsné křeslo MONACO je primárně určeno na venkovní využití, o čem svědčí i zařazení do kategorie ,,Zahradní nábytek”. Najděte v sobě rebela a nebojte se využít i doma, do volného koutku. Obklopte se zelení a uvidíte, že si toto místo zamilujete.

 6. 6 tipů na originální nábytek v Boho stylu | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Správné osvětlení doladí interiér

  Věnujte pozornost také výběru osvětlení! Správně zvolená světla jsou k dotvoření interiéru klíčová, proto v zařizování nepolevujte a věnujte čas i těmto prvkům.

  Opět nic nezkazíte jednoduchými svítidly v přírodních barvách a materiálech. Závěsná lampa GRANADA, ve tvaru hrušky, vypadá velmi přirozeně. Díky mezerám mezi ratanem upoutá pozornost také designová žárovka ve středu. V e-shopu lze zakoupit i tvarově podobné lampy. Proto důkladně prozkoumejte celou nabídku e-shopu a popřemýšlejte, jaká kombinace svítidel bude Vašemu interiéru slušet nejvíce.

Věnujte svému bydlení čas a energii a uvidíte, že se Vám vynaložené úsilí mnohokrát vrátí. Vybírejte, tvořte, kombinujte, nebojte se neobvyklého, zároveň sahejte po přírodních materiálech jako je dřevo kámen, bavlna, len a uvidíte, že s Vám podaří vytvořit skutečný DOMOV, který bude vaší klidovou zónou po náročném dni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *