9 tipů na dětská hřiště a zajímavé příslušenství

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 29.4.2020

Minulý týden jsem slíbila, že se opět přihlásím s nějakým aktuálním tématem. Přemýšlela jsem, co by mohlo být zajímavé a zároveň aktuální a nakonec jsem se rozhodla napsat pár tipů na dětská hřiště a příslušenství k nim. Kvůli současné situaci trávíme hodně času na zahradě, a proto jsme se rozhodli pořídit dětem dětské hřiště.

Tři dny mi trvalo než jsem vybrané hřiště objednala a za tu dobu se snížila nabídka položek z více, jak 30 na 8. Z toho vyvozuji, že se jedná o téma aktuální, neboť počet nabízených hřišť klesal neskutečně rychle.

Kvalitní hřiště za příznivé ceny

My osobně jsme nakonec vybrali dětské hřiště Marimex. Poměr cena/kvalita nám přišel, v porovnání s jinými e-shopy, příznivý. Momentálně není nabídka nijak široká, pokud se ale spíše rozhlížíte a na koupi nespěcháte, vyčkala bych, zda bude nabídka opět doplněna.

Toto hřiště jsme vybrali i z důvodu, že e-shop nabízí velké množství přídavných komponentů, díky kterým můžete dětem hřiště postupně doplňovat, obměňovat či přizpůsobovat jejich věku. I zde počet položek klesá každým dnem. Dá se ovšem předpokládat, že bude zboží opět naskladněno.

Ověřujte informace

Až při vyhledávání materiálu k článku jsem narazila na Zábavní park. Cena 15 950 Kč mi přijde velmi příznivá. Jen je škoda, že u produktu nenajdete reálné foto. Bohužel jsem se několikrát setkala s tím, že jsem si, dle obrázku, představovala hřiště mnohem větší, propracovanější atd. než bylo na reálné fotografii. Doporučuji se tedy trochu pověnovat výběru a pokusit se, před samotnou koupí, najít fotky, recenze zákazníků nebo se pokusit poměřit na zahradě dle uvedených rozměrů.

Upozornit také musím na nemožnost zaslání – díky nadrozměrnosti zásilky. Jediný způsob, jak zboží převzít, je osobní vyzvednutí přímo na prodejně v Uherském Hradišti.

Široký výběr zajímavých komponentů

Zajímavou nabídku naleznete také v e-shopu Nakup nábytek. Za 6 999 Kč lze zakoupit hřiště Dominik s houpačkou, skluzavkou a lezeckou stěnou. Krásný je také Dětský domeček Jiřík, který spojuje dva v jednom. Děti získají místo, které je jen jejich, svoje království a zároveň mohou využít skluzavku, která je přídavným prvkem.

Kromě toho je zde možno zakoupit mnoho doplňků k Vašim hřištím – některá jsou opravdu zajímavá. Dětská hnízda jsou už dnes velmi známá a mnoho lidí má na svých zahradách. Ještě jsem se ale nesetkala s podobným hnízdem, jako je Dětská houpačka hnízdo Grandoh. Velmi se mi líbí, že děti mohou pohodlně stát za sebou a společnými silami hnízdo rozhoupávají.

Postavte si hřiště sami

Pokud ovšem nemáte dostatek financí na nákup hotové hrací sestavy nebo nemáte dostatek místa, zauvažovala bych nad nákupem jednotlivých prvků. Můžete tak vytvořit, na své zahradě, krásné a účelné prvky, které pomohou Vašemu dítěti v pohybovém rozvoji.

Přemýšlím, co by zaujalo, z nabídky, naše děti… A myslím, že na síti s otevřenými oky by se vyřádily. Jako děti jsme se neustále točily na zábradlích, která jsme měly na sídlišti. I taková dětská hrazda by tedy mohla Vaše děti potěšit.

Pokud jste jen trochu zruční, můžete zkusit vyrobit lezeckou stěnu, která má úspěch snad u všech dětí. Je pravda, že lezecké kameny nejsou nejlevnější, ale někdy člověk utrácí za mnohem méně potřebné věci. Navíc můžete začít např. jen s 5-ti kusy, které jsou v jedné sadě, a postupně přikupovat a dodělávat stěnu dle věku a zručnosti Vašich dětí.

Bez pořádné vrtačky to nepůjde

Ať už hřiště koupíte nebo se rozhodnete nějaké vyrobit, rozhodně budete potřebovat pořádnou akumulátorovou vrtačku. To je rada pro všechny, kteří kupují hřiště a už nepřemýšlí o tom, stejně jako já, v jakém stavu dorazí 🙂

Můj velmi zručný manžel sestavením strávil téměř tři dny. Proto je potřeba obrnit se trpělivostí, připravit se na kutilské dny. Vězte ale, že za tu radost Vašich dětí to bude stát!

 

Krásné poslední dubnové a první květnové dny!

Za týden se opět budu těšit.

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *