6 tipů na mycí gely pro novorozence

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 27.5.2020

Dnes bych ráda přinesla pár tipů maminkám, které mají doma malé miminko či ho teprve čekají a přemýšlí o tom, jaké produkty zakoupit, aby byly co nejcitlivější k dětské pokožce. Konkrétně se zaměřím na mycí gely a mléka.

Téměř vždy jsou dvě varianty, mezi kterými se rozhodujeme. Jedna je, že si zakoupíme snadno dostupné produkty za poměrně nízké ceny, ovšem je otázka, jaká je kvalita. Druhá je ta, že pro nás bude směrodatná kvalita, s tím, že si zřejmě připlatíme.

V mnohých případech jsem příznivec druhé varianty, i když se vždy snažím hledat cestu, jak kvalitní produkty nakoupit za co nejlepší ceny. Pokusím se o to i dnes.

Weleda pro dospělé i děti

Mnohým maminám vyhovuje značka Weleda. Pokud máte zkušenost s řadou výrobků pro dospělé a věříte této značce, určitě prozkoumejte nabídku produktů určených dětem. Myslím si, že ceny kolem 200 Kč můžeme považovat za příznivé. Pokud byste chtěli nakoupit ještě výhodněji, doporučuji hlídat měsíční slevy Benu. Poměrně často se zde vyskytují akce právě na tuto značku.

Když jsme u značky Weleda, dovolím si vložit také tip pro starší děti. Mé děti si velmi oblíbily Mycí krém a šampon 2v1. Je velmi jemný a krásně voní. U nás vede Veselá limetka, v nabídce je ale také Šťastný pomeranč či Čarovná máta.

ECO COSMETICS – držitel přísné certifikace EcoCert

O značce ECO COSMETICS jsem se již zmiňovala v souvislosti s opalovacími krémy pro děti. Nyní ji musím zmínit opět. Produkty, uvedené značky, se totiž pyšní přísnou certifikací EcoCert. Jedná se tedy o produkty 100% přírodní, které Vašemu děťátku nijak neublíží. Budete mít jistotu, že se přes kůži nedostávají do těla žádné škodlivé látky.

Baby Šampón a sprchový gel v jednom obsahuje BIO výtažky z rakytníku a granátového jablka, které působí protizánětlivě a velmi intenzivně pečují o jemnou dětskou pokožku.

Kvalitní lékárenská kosmetika

Za pozornost určitě stojí také Jemný dětský mycí gel BÉBÉ BIO. Jedná se o 500 ml balení, které lze pořídit za 349 Kč. Tento produkt je dokonce jedinou lékárenskou kosmetikou, která je volně dostupná a je v bio kvalitě.

Jako mnoho jiných známých dermokosmetických produktů, používá také Jonzac, jako základ svých produktů, termální vodu. V gelu nenajdete barviva, konzervanty, parabeny, ropné složky ani jiné škodlivé látky, které jsou běžnou součástí mnohých podobných výrobků.

Pokud se rozhodnete mycí gel zakoupit přímo v e-shopu Country life, můžete využít také dopravu zdarma, a to pří nákupu nad 1 200 Kč. Vzhledem k široké a rozmanité nabídce zboží by to ale neměl být problém.

Maminky doporučují Onclé

Od maminek jsem slyšela pozitivní reakce také na kosmetiku Onclé. Pokud byste chtěli, můžete vyzkoušet Pečující mycí mléko, které je určeno již pro novorozence. Opět obsahuje přírodní složky a  přírodní vzácné oleje (BIO šípkový a bavlníkový), které pomáhají udržet pokožku vláčnou a zabraňují jejímu vysoušení.

Jako výhodu vidím také cenu 179 Kč. Je sice dána i tím, že se jedná o 200 ml balení, ale je fajn, že je možné zakoupit menší balení, abyste si ověřili, zda bude Vašemu děťátku skutečně vyhovovat. Pokud by se tato značka osvědčila, můžete přikoupit např. také Onclé Dětský vyživující olej, který nezanechává mastný film a působí relaxačně a zklidňuje před spánkem.

Osvědčená dermokosmetika pro atopiky

Obě naše děti měly, jako miminka, atopický ekzém. O to více jsem musela hledat a přemýšlet, jaké kosmetické produkty použít. Nakonec se mi u obou velmi osvědčila značka A-derma. Pokud mají Vaše děti stejné problémy, určitě doporučuji vyzkoušet.

Zvláčňující mycí gel pro děti A-derma Exomega je možné zakoupit v menším, 200 ml, balení. Můžete na koupit na zkoušku a v případě, že by vyhovoval, lze příště nakupovat již větší balení. 500 ml pořídíte za 419 Kč.

Značka A-derma nabízí celou řadu produktů, které jsou určeny pro atopickou pokožku. Pokud se Vám tento mycí gel osvědčí, určitě bych zauvažovala i o dalším zboží – jako je např. Emolienční mléko A-derma Exomega, kterým můžete zvlhčovat pokožku v průběhu dne.

Atopický ekzém je ovšem především problémem vnitřním. Může se jednat o reakci na některou z potravin, kterou jste dítěti zařadili do jídelníčku apod. Pokud Vaše dítě tento problém skutečně trápí, určitě je potřeba řešit skutečnou příčinu.

 

Užívejte poslední květnové dny!

Za týden se opět přihlásím s novým článkem 🙂

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.