8 tipů na dárky pro děti od 1 roku

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 7.11.2019

Protože se Vánoce nezadržitelně blíží a hlavně vím, jak jsou před Vánoci poslední týdny hektické, rozhodla jsem se již nyní přinést první tipy na dárky pro děti – konkrétně pro děti od 12 m. Počátek batolecího období je krásný, ale také velmi náročný. Dítě začíná být čím dál tím pohyblivější a tím pádem rychlejší. Vše chce prozkoumat, u všeho musí být. Z mé zkušenosti si dlouho nevydrží hrát s jednou hračkou.

Osvědčené hračky Little Dutch

Přesto je důležité vydržet a nabízet mu správné podněty, které mu pomohou rozvíjet se. Pokud si s výběrem dárku vůbec nevíte rady, doporučuji projít nabídku hraček od firmy Little Dutch. Jedná se o designově povedené a navíc praktické hračky, se kterými jistě sklidíte úspěch.

Velmi oblíbená u nás byla vkládačka Little Dutch, která ze začátku sloužila spíše jako krabička k ukládání různých věcí, postupně dcera začala rozlišovat jednotlivé tvary a přišla i na princip vkládání příslušných tvarů. Synovi jsme pořídili vkládačku 2v1, která je odlišná tím, že nevkládáte tvary, ale zvířátka. Navíc je dáváte do nákladního auta, se kterým si může dítě hrát a vložená zvířátka přepravovat. Kamion s vkládacími tvary si můžete důkladně prohlédnout v e-shopu Agátin svět, kde je několik detailních fotografií.

Stavění komínů 3x jinak

Typickou činností, v tomto věku, je stavění komínů. Tato aktivita je důležitá, neboť se rozvíjí koordinace oko-ruka, ale také proto, že dítě může zkoumat zákonitosti tohoto světa. Skutečně opět spadne vysoký komín stejně jako včera? Děti vyžadují opakování určité činnosti, protože tak mohou sledovat, jak vše kolem nás funguje a utvrdit se již v objeveném.

Vzpomínám si, že jsme jako děti měli jednoduché plastové krabičky, které jsme skládali na sebe. Vůbec nejsem odpůrce těchto jednoduchých hraček, které poslouží také velmi dobře. Dnes je ovšem na trhu mnoho nádherných kostek, které slouží svému účelu a ještě potěší svými krásnými obrázky. Navíc lze často využít k procvičování zvířátek, tvarů, počítání atd. Zakoupíte např. v e-shopu 4kids s výhodnou akční slevou.

Stavět komíny můžete také pomocí stavebnice Maxi Daisy od Quercetti. Když jsem kupovala před lety dceři, nebyla cena zrovna nízká, a tak jsem přemýšlela, zda chci tolik investovat do plastové hračky a zda si s ní vůbec děti vyhrají. Byla jsem ovšem mile překvapena a hračku určitě doporučuji. Kolem roku můžete s dítkem stavět různě velké komíny (porovnávat, který je větší), později lze využít při nácviku barev, ale také počítání. Navíc je plast skutečně odolný, takže snese neopatrné zacházení dětí v tomto věku.

Hračky do vany

Ve chvíli, kdy vůbec nevím, jaký dárek koupit, často zvolím hračku do vody. O tomto tématu jsem již psala samostatný článek, ale inspirace je stále mnoho, proto i tady přinesu dva tipy, které by mohly vaše batole potěšit.

Určitě nic nezkazíte gumovými zvířátky, se kterými si dítě může ve vaně hrát. Tato Gumová chobotnice má přidanou hodnotu v tom, že lze na chapadla navlékat různé kroužky, které jsou součástí balení a opět tak podpoříte zrakově-motorickou koordinaci.

Skvělou volbou jsou také vodolepky, které lze opakovaně připevňovat na vanu či dlaždičky. A ještě jeden praktický tip pro rodiče. Pokud řešíte, kde skladovat různá gumová zvířátka a další drobnosti do vany, určitě doporučuji Box na hračky do vany, ze kterého vyteče veškerá voda, hračky krásně vyschnou a ještě je máte uložené na jednom místě.

S těmito hračkami se krásně usíná

Většina dětí potřebuje mít v postýlce něco, co je ukonejší, když není zrovna rodič s ním. Některé děti potřebují dudlík, látkovou plenu a některé mají od malička svého oblíbeného muchlínka, kterého při spaní vyžadují. Pokud byste svému dítěti rádi nějakou hračku do postýlky pořídili, zkuste si prohlédnout  nabídku Textilních hraček. Najdete zde velké množství látkových zvířátek, která jsou velmi příjemná na dotek a dětem se s nimi bude krásně usínat.

Snad jsem svým článkem aspoň někoho inspirovala a podaří se Vám zakoupit dárek, kterým své dítko skutečně potěšíte. Já již nyní pokukuji po dárkách pro starší děti a příští týden se podělím o nápady, které jsem našla nebo se osvědčily v naší rodině.

Krásné dny

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *