6 tipů, jak chránit děti před jarním sluncem

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 23.4.2020

Díky teplému počasí i momentální situaci trávíme co nejvíce času venku, v přírodě, kde je nám s dětmi nejlépe. Pokud to máte také tak, je dobré myslet na ochranu před slunečními paprsky. Jarní slunce je zrádné a dokáže pokožku, zvláště malých dětí, hodně potrápit.

Na trhu je dnes skutečně velké množství přípravků, které slouží k ochraně před slunečními paprsky. Každý může vybírat dle kritérií, která preferuje – cena, UV filtr, značka… Já se dnes zaměřím na produkty, které jsou vhodné pro děti, ale i dospělé např. s citlivou pletí, neboť obsahují vysoké procento přírodních látek.

 

Snadno dostupný kvalitní krém

Jako první zmíním přípravek Weleda Sun – dětský krém na opalování SPF 50. A to proto, že se staly výrobky Weleda oblíbené mezi velkým počtem zákazníkům, díky čemuž si našly své místo i v běžných drogeriích – může si ho tak pořídit skutečně každý. Zakoupit lze ale také online, např. v e-shopu Notino, kde je možné spojit s nákupem dalšího potřebného zboží.

Weleda Sun poskytuje okamžitou ochranu, vhodný je pro děti již od miminkovského věku. Pomáhá také zachovávat optimální hladinu vlhkosti a zlepšuje přirozenou obranyschopnost pokožky. Po aplikaci je nutné počkat než se krém vstřebá, aplikace by se měla pravidelně opakovat.

100% přírodní produkt

Mezi maminkami si našel své místo také Opalovací krém Eco Cosmetics Baby SPF 45 BIO. Jedná se o 100% přírodní produkt, který je opět vhodný již pro miminka a osoby s citlivou pletí. Obsahuje BIO extrakty z granátového jablka, oliv či rakytníku – příjemně voní.

Naopak neobsahuje, jako jiné produkty, chemické filtry, deriváty z ropy, parafínu či silikonu, parabeny a další škodlivé látky.

 

Nerozhodujte se podle ceny

Zmíněné výrobky lze zakoupit kolem 300 Kč. Nyní se již dostáváme na vyšší částky, což je dáno i větším objemem krémů. Díky tomu, že mohou využívat všichni členové rodiny a teplé počasí poslední roky vydrželo dlouho, nebála bych se investovat do větších balení. Při přepočítání zjistíte, že se jedná o výhodnější nákup, i když je vynaložená jednorázová částka vyšší.

Myslím si, že skvělý poměr kvalita/cena nabízí Alphanova Sun opalovací krém ve spreji. Opět forma spreje, kterou oceňuji, obsah balení dokonce 125 ml a jemná vanilkovo-meruňková vůně – to jsou velké přednosti tohoto výrobku. Plus i cena, která se pohybuje kolem 400 Kč.

Jedná se o krém s faktorem 30, který by měl být v našich podmínkách dostatečný. Krém je obohacen o jojobový olej (obsahuje přirozeně UV filtr 3-4), tamanu olej (obsahuje protizánětlivé a antiseptické látky) a aloe vera (chladící a hydratační účinek).

 

Přírodní produkty po opalování

I přes opatrnost se může někdy stát, že dojde k podráždění pokožky sluncem. Pro tyto případy je dobré mít v zásobě také některý z dostupných výrobků po opalování. Přiznám se, že nekupuji produkty, k tomu přímo určené, neboť nejsou během roku zase tolikrát potřeba a nechce se mi za ně tedy utrácet.

Dávám přednost univerzálním produktům, které mohou pomoci i při podráždění pokožky, ale nejen to. Obecně bych řekla, že jsou fajn přípravky s obsahem aloe vera. Já osobně používám sprej První pomoci od LR nebo Athena´s Aloe vera BIO sprej první pomoci 250 ml. Jedná se o čistou šťávu Aloe vera v praktickém balení ve spreji.

Použít můžete právě při spálení sluncem, ale také bodnutí hmyzem, po holení či epilaci – využitelný je tak v průběhu celého roku na všechny členy domácnosti.

 

Učme děti vybírat si

Bylo by fajn, kdyby podobné produkty vyřadily, z většiny rodin ty, které jsou sice za příznivější ceny, ale plné škodlivých látek. Važme si svého zdraví a sami sebe a dopřejme si méně věcí, ale kvalitních. Ve výsledku člověk zjistí, že jeden dražší produkt – např. se zmíněným  Aloe vera – dokáže zastoupit několik podobných, ale ne tak kvalitních.

Učme i naše děti tomuto přístupu! Myslím si, že jim tím můžeme udělat velkou službu do budoucna.

 

Užívejte si krásné jarní dny 🙂

Za týden se opět přihlásím s nějakým aktuálním tématem

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *