6 tipů na posílení imunity pro děti

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 4.9.2019

Léto je za námi a začíná podzim! Období krásné, nicméně náročné pro spoustu rodičů. Děti jdou do nového dětského kolektivu či se po prázdninách vrací mezi více dětí, začíná postupné ochlazování…

A ať chceme nebo ne, každému se vloudí myšlenka, jak často asi bude naše dítě nemocné? Jak budeme zvládat skloubit časté nachlazení (což je velmi časté u dětí, které vstupují do MŠ) s novým zaměstnáním apod.

Proto bychom neměli čekat až naše dítě onemocní, ale preventivně posilovat imunitu svých dětí.

Rakytník posílí imunitu vašich dětí

Prostředků na imunitu je nepřeberné množství, já jsem vybrala ty, se kterými máme dobré zkušenosti a které lze snadno pořídit za přijatelnou cenu.

Bohatým  zdrojem vitamínu C je rakytník. Na trhu ho najdete ve formě kapslí či sirupů, které jsou pro menší děti určitě vhodnější. Rakytníkový sirup vyrábí také oblíbená značka Weleda a nyní ho dokonce zakoupíte s akční slevou za 289,90 Kč.

Pokud by jste raději variantu, kde není přidávaný cukr, doporučujeme rakytník sušený. Můžete ho ,”uzobávat” v průběhu dne nebo přibalit dětem jako zdravou svačinku. Dvě stě gramů koupíte na internetu za 119 Kč.

Rakytník obsahují také velmi oblíbené ovocné želatinky, které jsou nabité vitamíny a jistě zaujmou všechny děti svou chutí i vzhledem. Vybírat můžete z několika variant.

Jedná o produkty ryze české firmy, která klade důraz na prověřené suroviny a  vyrábí čistě přírodní produkty. Navíc! Právě nyní můžete využít speciální slevu a zakoupit dětské produkty za zvýhodněnou cenu.

Tipy na homeopatické výrobky

Pokud jste příznivci homeopatických přípravků, máme pro Vás dva tipy. Jeden je už poměrně známý. Kdo nezná, určitě doporučuji vyzkoušet! Jedná se o léčivý homeopatický přípravek, který dokáže rychle posílit imunitu dítěte v době, kdy již máme pocit, že na něj něco ,,leze“. Mám hodně kladných ohlasů, že skutečně došlo k výraznému zlepšení a nachlazení bylo zastaveno v počátku. Pokud už dítě má jasné příznaky chřipky, většinou můžete pomoci ještě zmírnit průběh, ale již nejsou výsledky tolik viditelné.

Nyní můžete zakoupit s akční slevou např. v lékárně Benu za 519 Kč.

Druhý homeopatický přípravek není tolik známý. Byl nám doporučen přímo pediatričkou, která se momentálně věnuje homeopatické léčbě. Hledala jsem homeopatikum, které bych mohla preventivně nasadit dceři před vstupem do MŠ. V případě prevence je vhodné užívat 4-6  týdnů. Lze ovšem použít i při běžných dětských nemocech. S dávkováním Vám jistě poradí v lékárně.

Jmenuje se Engystol a sympatická je také cena, za jakou lze přípravek zakoupit.

Imunitu dítěte posilujte průběžně

Posilovat imunitu je potřeba průběžně.

Nepodceňujte důležitost pohybu na čerstvém vzduchu, dostatek spánku a samozřejmě dbát na stravu dítěte. Je to opravdu těžký “boj”, ale zrovna v této oblasti bychom měli my, rodiče, zabojovat a zkusit vštípit dětem správné návyky stravování, povídat si s nimi o tom, proč je důležité nejíst od rána do večera sladkosti, pečivo atd., zkoušet najít věci, které by dětem mohly zachutnat a ještě by přispěly právě k posílení jejich imunity.

Od věci není zkusit např. užívání chlorelly, která posiluje imunitu, detoxikuje tělo, pomáhá vzpružit tělo po absolvované nemoci atd. Znám více rodin, kde se užívání chlorelly opravdu zaběhlo a děti si místo bonbonů chodí “zobat” chlorellu.

Na poprvé nemusí chuť sednout každému, ale zkuste to a uvidíte. Chce to vydržet! Děti jsou človíčkové tvární a kdo nic nezkusí, ničeho nedosáhne.

Pokud vás tento tip zaujal, určitě si o chlorelle něco přečtěte. Na DrMax zakoupíte chlorellu v BIO kvalitě v akci 3+1 zdarma, díky čemuž si vytvoříte zásoby na delší období a ještě ušetříte.

Příští týden se budu opět těšit s dalším tématem a zajímavými tipy, jak nakoupit kvalitní věci za výhodné ceny.

Vaše spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *