9 tipů na venkovní hračky a hry

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 10.4.2020

Teplé počasí láká k venkovním aktivitám. Pokud Vám ale již dochází nápady, co s dětmi dělat, přinášíme několik typů na zajímavé hračky a hry, které by Vám mohly zpříjemnit čas strávený venku.

Jak zabavit nejmenší děti?

Menší děti většinou nejsou až tak náročné a ocení téměř jakoukoliv novinku. Úplnou náhodou jsem narazila na hru Zvířecí ocásky. Je mi jasné, že má 4letá dcera by z nich byla nadšená. Je pravda, že cena není nejnižší a v podstatě lze velmi snadno nahradit krepovým papírem či čímkoliv jiným. Pokud ale chcete své dítě potěšit něčím neokoukaným nebo hledáte originální dárek, určitě bych zakoupila.

Hra je velmi skladná, takže snadno přenosná. Díky klipům rychle nacvaknete na oblečení a hra může začít. Pro představu najdete, na stránkách e-shopu, video, kde si můžete hru detailně prohlédnout.

Házení zabaví

U nás vždy zaujme házení čehokoliv na cokoliv 🙂 My osobně se chystáme vyrobit desku, kde na několika místech vyřežeme otvory a následně společně vyzdobíme dětskými obrázky. Pokud nejste úplně zruční nebo Vás ani Vaše děti kreativní tvorba až tak neláká, můžete zakoupit již hotové výrobky.

Za velmi příznivou cenu 179 Kč koupíte Plastový držák na házení kroužků a míčků. Výhodu spatřuji v tom, že je možné házet více způsoby. Já, jako milovnice dřevěných hraček, bych upřednostnila přírodnější variantu Woody Házení Kroužků, kde již ovšem není možné trefovat se i míčky.

Cool hračky pro starší děti

Již několikrát jsem slyšela pojem Phlat Ball od mých kamarádů, kteří mají starší děti. Přiznám se, že jsem až nyní, v souvislosti s článkem zapátrala, o co se vlastně jedná. A jsem velmi mile překvapená! Naprosto jednoduchý princip – disk, ze kterého se v letu stane míč. Poté opět úderem zploštíte a házíte dál.

Součástí jsou 4 varianty her, které si můžete zahrát. Zakoupit lze klasický Phlat Ball nebo dokonce svítící, který je možné, momentálně, zakoupit za velmi výhodnou akční cenu 199 Kč. Věřím, že si, s tímto disko-míčem, užijete spoustu zábavy i se staršími dětmi. Doporučený věk je 5+.

Přemýšlela jsem, čím bych zaujala teenagery v případě, že bych měla doma děti, v tomto věku. Při brouzdání na internetu na mě vykoukla fotografie Disceez Golfu a byla jsem si okamžitě jistá, že tohle je ono. Věřím, že tato hra by mohla být dostatečně cool i pro starší děti, kteří již hrají hry převážně na počítači a dalších elektronických zařízeních.

Pokud o nákupu uvažujete, doporučila bych objednat ihned. Právě nyní můžete totiž využít 20% slevu Bambule a ušetřit tak na Vašem nákupu. V případě, že zakoupíte zboží, v celkové hodnotě nad 1 500 Kč, získáte navíc dopravu zdarma.

Procvičí koordinaci i představivost

Již nějakou dobu je, mezi staršími dětmi, velmi oblíbené Diabolo. Tato hra vyžaduje určitý trénink a je jasné, že nepůjde každému. Na druhou stranu je dobré dítě – v této zábavě – podporovat, neboť si cvičí motoriku, koordinaci pohybů, časem i představivost, když si vytváří své vlastní sestavy.

Velký výběr najdete například na stránkách AliExpressu, kde je možné vybírat z různých barev, tvarů, velikostí. Navíc většinu produktů zakoupíte za velmi příznivou cenu a mnohé i s dopravou zdarma.

Někdy postačí procházka

Někdy ovšem úplně postačí procházka v příroda, která v sobě nese pohyb, relax a příjemně strávené společné chvilky. A díky kartám 50 stromů od Mindok můžete navíc procvičit či dokonce rozšířit svoje vědomosti o přírodě kolem nás. Najdete zde 50 karet s našimi jehličnatými a listnatými stromy, krásnou ilustraci, stručný popis, zajímavosti a také kvízovou otázku pro zpestření.

Mindok ovšem nabízí více variant této hry – zakoupit lze také např. 50 květin, 50 ptáků, 50 divokých zvířat a další. Každý si tak může vybrat to, co ho nejvíce zajímá.

Všem přeji krásné, i když letos netradiční, velikonoční svátky. Užijte si je třeba právě v přírodě se svými nejbližšími.

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *