9 tipů na nákup školních aktovek a batohů

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 5.8.2020

Pokud nakupujete, pro své dítko, první školní aktovku nebo jen potřebujete pořídit novou a nevíte, jak se v nepřeberném množství orientovat, nabízíme pár tipů, na co byste se měli zaměřit a kde kvalitní aktovku koupit.

Ačkoliv je mi jasné, že u dětí je hlavním kritériem motiv a někdy může být opravdu těžké je přesvědčit o nevhodnosti zvoleného produktu, bylo by dobré, aby při výběru vyhrály vlastnosti aktovky nad estetickou stránkou. Od věci není udělat ,,předvýběr” a dát dítěti vybrat z aktovek, které již prošly vaším ,,sítem“. Budou tak spokojené obě strany.

Topgal nezklame

Osvědčenou stálici, na našem trhu, je značka Topgal. Školní aktovky již několikrát zvítězily v různých testech a myslím si, že právem. Nakupovat můžete přímo na stránkách firmy, kde najdete zboží přehledně rozděleno do několika kategorií : Aktovky pro prvňáčky, Školní batohy 2. – 3. třída, Školní batohy 4.- 5. třída. Na stránkách ale pořídíte i batohy pro starší žáky, penály a různé další školní pomůcky.

Topgal nabízí krásné designové kousky, které by se líbily i mně samotné. Navíc můžete momentálně využít akční slevy Topgal a nakoupit tak vybrané zboží za nižší ceny než obvykle. Na dopravu zdarma vzniká nárok nákupem nad 1 000 Kč.

Váha aktovky může rozhodnout

Aktovky Topgal lze zakoupit např. také v e-shopu Agátin svět. Můžete tak spojit s nákupem krásných hraček pro všechny věkové kategorie. Kromě značky Topgal nabízí v obchodě i další oblíbenou značku – Hama. Tato firma nabízí extrémně lehké aktovky pro prvňáčky – uváděná váha je 0,75 kg. Právě váha aktovky je jedním z důležitých kritérií, dle kterého byste měli vybírat. Spolu s učebnicemi nosí malé děti na zádech poměrně velkou váhu, která nepřispívá ke zdravému vývoji zad.

Dbejte na ergonomické tvarování aktovky

Aktovky Hama nabízí také e-shop SEVT. Vybírat můžete ze samotných aktovek, ale také zvýhodněných sad, kde najdete další školní pomůcky, praktické věci pro prvňáčky – jako je penál, peněženka, sáček na bačkory aj. Pokud se rozhodnete k nákupu právě zde, můžete ušetřit díky dopravě zdarma, slevě za odběr newsletteru či cashbacku Tipli – po registraci budete získávat zpět procenta z každého nákupu.

Už jsem zmínila, jako důležité kritérium při výběru, hmotnost. Velmi důležitá jsou také ergonomicky tvarovaná záda aktovky, která by měla kopírovat fyziologické zakřivení páteře. Zadní strana aktovky by tak měla být v bederní části vyklenutá a v hrudní části prohloubená. Úplně jednoduše by se dalo říci, že aktovky nesmí nikde tlačit!

Do třetice – značka STIL

Anatomické tvarování najdete u obou uvedených značek – Topgal i HAMA. Velkou zřetel správnému tvarování zad věnuje i další značka, a tou je STIL. Produkty, od této značky, naleznete např. v nabídce Booktook. Aktovky jsou ergonomicky tvarované, mají pevnou konstrukci z voděodolného materiálu. Právě materiál je také vlastností, o které byste měli při nákupu přemýšlet. Ideální je materiál, který se snadno udržuje a nepromokne. Přeci jen se dá předpokládat, že malé děti ještě nebudou věnovat aktovce takovou péči a bude tedy muset vydržet nějaké to méně šetrné zacházení.

Poměrně velký výběr batohů a aktovek Stil nabízí opět SEVT. U většiny produktů navíc získáte dopravu zdarma, díky čemuž ušetříte také na poštovném.

Slevový kupon na nákup školních aktovek a batohů

Školní batohy a aktovky lze aktuálně zakoupit s 10% slevou v e-shopu Patro. Nabídka je celkem široká, nabízeny jsou různé značky. Pro shrnutí, na co se při výběru zaměřit: anatomické a ergonomické vlastnosti batohu a popruhů, váha, materiál, vnější a vnitřní uspořádání batohu (aby bylo co nejpřehlednější), bezpečnostní prvky. Vzhled, barvy, doplňky a cena by měly být spíše poradním, ale ne rozhodujícím, kritériem.

Originální školní pomůcky

Na závěr přidávám tip na zajímavé školní potřeby, které by měly splnit svůj účel, ale také potěšit Vaše dítko. Jedná se o pomůcky od značky Pixie Crew, což je česká firma, která má patent na silikonové podložky a tzv. Pixely, díky kterým může každé dítko dotvořit své školní potřeby dle své fantazie.

 

Užívejte krásné srpnové dny a za týden se budu opět těšit!

Vaše Spořivá máma

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *