6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton

Michaela Šrajerová
Zveřejněno 25.8.2021

Beton se stává často využívaným materiálem v interiéru. Setkat se můžeme s pohledovým betonem, který je ponechán v surovém stavu a interiér je potom doladěný moderním jednoduchým nábytkem. Poslední dobou se ovšem stal velkým hitem také betonový nábytek, který je v mnohých případech vyráběn přímo na míru. Můžete tak své bydlení vybavit originálními designovými kousky, nevýhodou je ovšem vysoká cena, díky které si nemůže tento nábytek dovolit každý.

Na internetu se dají nalézt návody, jak vytvořit betonový nábytek pomocí betonové stěrky, která se natáhne na vybraný nábytek. Je ale otázka, zda si na takovouto náročnější kutilskou činnost troufáte a jaký by byl reálný výsledek.

 1. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Obývací stěna v dekoru břidlice beton

  Pokud nechcete do nábytku investovat horentní sumy ani nejste zrovna prvotřídní kutil, je tu naštěstí třetí možnost. Zakoupit nábytek, většinou z lamina, v dekoru betonu. Již i velké řetězce a obchody s nábytkem došly k závěru, že je o betonový nábytek zájem, tudíž je nabídka zboží poměrně široká, navíc lze vybavit celou domácnost za velmi příznivé ceny.

  Při výběru obývací stěny vždy popřemýšlejte, zda se má jednat pouze o estetickou funkci nábytku nebo jsou potřeba i úložné prostory. Ve druhém případě by mohla být ideální volnou obývací stěna BAROS HELVETIA, která se skládá z TV stolků a vitrín, kam je možné uschovat vše potřebné.

 2. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Série s minimalistickými tvary

  Velmi příjemnou variantou je také využití TV stolku a komody v dekoru betonu. Tato sestava jasně dokazuje, že beton nemusí nutně působit chladně a neosobně. Doplňte nábytek zajímavými barevnými doplňky, rostlinami, osobními věcmi a uvidíte, že vytvoříte prostor, kde se bude cítit příjemně každý.

  K útulné atmosféře může dopomoci také LED světlo, které je možno umístit do police v TV stolku. Světlo není součástí sestavy, ale lze samostatně dokoupit přímo v e-shopu.

 3. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Elegantní postel s polstrovaným čelem

  Nábytek v dekoru beton můžete využít nejen v obývacím pokoji, ale také jídelně či ložnici. Dnes lze pořídit šatní skříně, noční stolky nebo třeba postele, které jsou v betonovém dekoru a krásně tak zapadnou k dalším kusům nábytku.

  Postel SIEGEN je možné zakoupit ve velmi příjemné kombinaci bílé barvy a betonu. Zajímavým prvkem je vysoké polstrované čelo, které dopomáhá navodit elegantní módní styl. Kvalitně zpracovaná postel, se stabilním rámem, byla vyrobena v Německu. V e-shopu naleznete také další nábytek ze stejné série, díky čemuž můžete vybavit celou místnost v jednotném duchu.

 4. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Kombinace dřevo/beton překvapí

  Nejčastějšími kombinacemi, se kterými se setkáváme, je beton s bílou, černou či šedou barvou. Už jste ale viděli kombinaci dřeva a betonu? Pokud máte pocit, že je na vás betonový nábytek až moc nekonvenční, mohla by se vám zamlouvat právě tato kombinace.

  Stylový nábytek LASER v dekoru dub woran/beton působí velmi neotřele. Zatímco dubové části působí masivním dojmem, betonové prvky dávají nábytku moderní ráz. Nábytek je tak velmi univerzální, využitelný jak v moderním, tak i tradičnějším interiéru s převahou přírodních materiálů.

  Nábytek lze zakoupit již v kompletních sestavách, ale také samostatně. Můžete si tak vybavit obývací pokoj, ale i pracovnu, jídelnu nebo třeba studentský pokoj.

 5. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Někdy jeden kousek postačí

  Celým článkem se snažíme ukázat, že při správně zvolené kombinaci materiálů, barev a doplňků můžete nabourat představu o studeném a chladném betonu. Pokud Vás využití betonu v interiéru láká, ale přeci jen se necítíte na vybavení celé domácnosti v tomto duchu, zkuste své bydlení ozvláštnit jen několika zajímavými kousky.

  Například konferenční stolek EMILY může být prvním krokem na Vaší cestě za betonovým nábytkem. Využijte v místnosti další betonové doplňky – jako květináče, rámečky, vázy apod. a uvidíte, jak se budete v soužití s tímto materiálem cítit.

 6. 6 tipů na neotřelý nábytek v dekoru beton | Zdroj fotky: Prodávající internetový obchod

  Netradiční betonové svítidlo

  Naše články, zaměřené na různé styly bydlení, často zakončujeme tipem na osvětlení, které by bylo v souznění s dalším vybavením. Dnes nabídneme osvětlení, které může působit velmi netradičně. Zároveň se ale může stát prvkem, který učiní Váš domov skutečně jedinečným místem. Jedná se o osvětlení s betonovým stínidlem.

  Závěsné stínidlo JELIN můžete využít v moderních, minimalisticky zařízených domácnostech, krásně zapadne do industriálního stylu, dokážeme si ho ale představit i v kombinaci s masivním nábytkem.

Betonový nábytek není jistě pro každého. Na druhé straně věříme, že jsou lidé, kteří se právě v tomto stylu bydlení najdou. Zjišťujte si informace, inspirujte se, hledejte to pravé pro vás a hlavně se nebojte trochu experimentovat. Oblíbenost betonového nábytku ukazuje, že na první pohled zvláštní kombinace mohou překvapit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *